Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To nie szczepionka na koronawirusa była przyczyną śmierci mężczyzny spod Wrocławia!

mar
To nie szczepionka była przyczyną śmierci 73-letniego mężczyzny, pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie koło Oleśnicy. Takie są ustalenia śledztwa, prowadzonego w tej sprawie przez prokuraturę – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Przeczytajcie szczegóły tej sprawy.

Pacjent zmarł 19 stycznia. Źle się poczuł niedługo po podaniu mu pierwszej dawki szczepionki. Był jednak bardzo schorowany i to właśnie owe współistniejące choroby mają być przyczyna zgonu.

Ta historia została opisana na oficjalnej liście „niepożądanych odczynów poszczepiennych”. Był to wówczas pierwszy w Polsce zgon, kojarzony ze szczepionką na koronawirusa. Rzecznik Ministra Zdrowia Wojciech Andrusiuewicz, przekonywał jednak wówczas, że nie ma dowodów na bezpośredni związek szczepionki ze śmiercią.

Mężczyzna miał 73 lata. Od 1981 roku mieszkał w domu pomocy społecznej w Ostrowinie koło Oleśnicy. To placówka dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, był to człowiek z wieloma innymi współistniejącymi chorobami.

Po południu tego dnia, w którym przyjął szczepionkę, miał podwyższoną temperaturę i zaburzenia ciśnienia. Wezwaliśmy pogotowie – mówił portalowi GazetaWroclawska.pl dyrektor DPSw Ostrowinie Marek Czarnecki. - Dali mu leki i poczuł się lepiej. Następnego dnia zaczął się skarżyć, że źle się czuje i boli go brzuch. Około godziny 18 ponownie wezwano pogotowie. Znowu dali leki i odjechali. Około 20.30 mężczyzna zmarł. Kolejny przyjazd pogotowia był już tylko po to, by stwierdzić zgon.

Prokuratura, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, zleciła sekcję zwłok. Według naszych informacji biegli z medycyny sądowej wykluczyli związek śmierci ze szczepieniem. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

W śledztwie są inne wątki, które śledczy muszą sprawdzić. Powinni przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy mężczyzna był właściwie przebadany przed szczepieniem. Druga istotna kwestia dotyczy pomocy udzielanej przez pogotowie. Kolejny wątek to zbadanie, czy we właściwy sposób uzyskano zgodę na zaszczepienie pacjenta.

Z najnowszych danych wynika, że od początku akcji szczepień, czyli od 27 grudnia 2020 roku, odnotowano w całym kraju 2895 przypadków nieprawidłowego odczynu poszczepiennego. Większość z nich to bardzo lekkie objawy: zaczerwienienie i ból w miejscu podania zastrzyku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto