Ten jeden punkt

W Kołobrzegu Kevin Fletcher rządził pod koszami – zaliczył 23 punkty i 11 zbiórek. FOT. WOJTEK WILCZYÑSKI
Kotwica Kołobrzeg – Era Śląsk Wrocław 79:80 Po prawdziwej wojnie nerwów wrocławianie wygrali w Kołobrzegu. Śląsk poprowadził tercet Amerykanów, który zaliczył w sumie 60 zdobytych punktów Po raz ...

Kotwica Kołobrzeg – Era Śląsk Wrocław 79:80

Po raz pierwszy od kilku miesięcy wrocławianie w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i zdołali odnieść zwycięstwo w spotkaniu, w którym wynik przez niemal całą drugą połowę był bliski remisu. W pierwszej części przewaga wrocławian była wyraźna – sięgała nawet 13 punktów (34:21). Taktyka gry wrocławian była prosta – wszystko zależało od Amerykańskiego tercetu Johnson – Kelly – Fletcher. Polacy wystąpili tym razem zdecydowanie w drugoplanowych rolach .
W drugiej połowie pojedynek się wyrównał (z dystansu trafiał jak natchniony Krzysztof Sidor – 4/6 za 3 punkty), a wrocławianie zdecydowanie za często pudłowali z rzutów osobistych (w całym meczu aż 14 niecelnych). Gdy na 2 minuty przed końcem spotkania Kotwica objęła prowadzenie (71:70) można było mieć spore obawy o końcowy rezultat. Wrocławianie jednak szybko opanowali sytuację, zdobywając trzy kosze z rzędu (Fletcher, Kelly i Tomczyk). Ostatnie sekundy to prawdziwa wojna nerwów, spowodowana przede wszystkim nieskutecznością Johnsona i Kelly'ego z osobistych. Na trzy sekundy przed końcem (80:77 dla Śląska) piłkę mieli jeszcze gospodarze, ale Sidor trafił za dwa punkty. Zmniejszył straty do wrocławian, ale do dogrywki nie był już w stanie doprowadzić. •

• W pozostałych spotkaniach: Stal Ostrów – Anwil Włocławek 72:90, Polonia Warszawa – AZS Koszalin 90:94 (po dogrywce), Polpak Świecie – Prokom Trefl Sopot 77:89, Polpharma Starogard Gdański – Czarni Słupsk 95:82, Astoria – Azoty Unia Tarnów 74:85
• Awansem: Noteć Inowrocław – BOT Turów Zgorzelec 63:112.