Tej policjantce z Wrocławia nie ucieknie żaden bandyta. Dogoni każdego! (ZDJĘCIA)

r
Policjantka z Wrocławia biegła przez 7 godzin i 11 minut – ukończyła górski Garmin Ultra Race

55 kilometrów górskiego, trudnego biegu, to dystans wyścigu, który ukończyła wrocławska policjantka. Pokonanie wymagającej trasy z sumą przewyższeń +2000 m / -2000 m zajęło jej 7 godzin i 11 minut.

To uplasowało policjantkę na 7 miejscu w swojej kategorii wiekowej oraz na 12 miejscu wśród kobiet. Ze względu na wyczerpującą formułę, samo już dotarcie na metę biegu jest nie lada osiągnięciem.

Nie ma chyba wielu dyscyplin sportu, które obciążeniem zawodników dorównać mogą górskim ultra-maratonom. Dziesiątki kilometrów po wymagających trasach: przez skały, kamienie, wzniesienia, błoto i korzenie. Na metę takich biegów docierają tylko najlepiej przygotowani i zdeterminowani zawodnicy. Zwycięzcy to natomiast elita niewyobrażalnego wręcz hartu ducha.

Wrocławska policjantka podkom. Justyna Szeglowska od lat startująca z powodzeniem w imprezach biegowych, z roku na rok bierze udział w coraz bardziej wymagających sportowych zmaganiach. Mamy tę przyjemność śledzić jej karierę biegową i opisywać sukcesy naszej koleżanki, która startuje w coraz trudniejszych zawodach. Kilka dni temu ukończyła Garmin Ultra Race w Radkowie na dystansie 55 kilometrów. Bieg był zwieńczeniem wielotygodniowych przygotowań policjantki. Na linii startu zawodów nad zalewem w Radkowie zameldowało się kilkuset uczestników. Czekała na nich bardzo trudna technicznie trasa z sumą przewyższeń +2000 m / -2000 m. Organizatorzy ustawili też limit czasowy ukończenia biegu na 10 godzin.

Pani Justynie pokonanie dystansu 55 kilometrów zajęło 7 godzin i 11 minut. Trasa była bardzo wymagająca i biegła przez wyczerpujące podbiegi oraz kręte ścieżki z korzeniami i kamieniami. Trzeba było uważać na każdy postawiony krok. Wrocławska policjantka ostatecznie zajęła 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz 12 miejsce wśród kobiet.

- W lipcu tego roku funkcjonariuszka stanęła już na podium biegu górskiego. Zdobyła wtedy złoto w kategorii służb mundurowych i zajęła 3 miejsce w kategorii open kobiet na dystansie 34 kilometrów w „Duchu Pogórza” – biegu odbywającego się u stóp Beskidów. Teraz przygotowuje się do kolejnych sportowych wyzwań. Jak sama mówi – apetyt na bieganie rośnie z każdym kolejnym startem. Zdobyte medale to tylko dodatkowa zachęta - informuje sierż. szt. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.