Taekwondo: Wrocławianie z medalami na Mistrzostwach Polski

Tomasz Klauziński
W miniony weekend wrocławscy zawodnicy taekwondo wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w taekwondo olimpijskim. Gospodarzem tegorocznej imprezy było jedno z najmłodszych miast w Polsce - Borne Sulinowo.

Udany start wrocławskich zawodników taekwondo w mistrzostwach Polski

W sobotę rywalizowali juniorzy, którzy awans do finałów wywalczyli w eliminacjach w Krasnymstawie. W każdej z kategorii wagowych walczyło ośmioro najlepszych zawodników i zawodniczek w wieku 14-17 lat. W tym gronie znalazła się też wrocławska juniorka, startująca w kategorii do 52 kg, Monika Sylwestrzak z Juvenii Wrocław. Monika w tym sezonie nie zawiodła ani w Krasnymstawie (25 – 27 marca), ani w czasie Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy (13 – 14 maja) i dlatego też, w jej dobry występ mocno wierzył trener, Przemysław Pachla. - Liczyłem na dobry start Moniki w mistrzostwach Polski i nie przeliczyłem się - przyznaje trener Pachla. - Monika sięgnęła po tytuł mistrzowski. Wykonała naprawdę ciężką pracę, ale jak widać opłacało się – dodał.

Niedziela również była udana dla wrocławskich zawodników. Tego dnia do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy. Jako pierwszy na podium stanął Szymon Sycz (AZS AWF Wrocław). Walczący w kat. do 63 kg zawodnik wywalczył brązowy medal. Finał był blisko, ale ostatecznie, po bardzo wyrównanej walce wrocławianin przegrał półfinałowe starcie po dogrywce z Adamem Filipkiem i pozostała mu walka o brąz.

W kategorii dziewcząt do 49 kg wystartowała Marta Durzyńska (AZS AWF Wrocław). W pierwszej walce zmierzyła się z mistrzynią tej kategorii wagowej Martą Antkowiak z Poznania i walkę tę przegrała. Jednak w pojedynkach repasażowych wygrała kolejno z Darią Kubacką (OKT Opole) oraz kadrowiczką Aleksandrą Rapitą z AZS AWF Warszawa i ostatecznie zajęła 3. miejsce. Jest to bardzo dobry rezultat Marty. Bo trzeba wiedzieć, że zawodniczka wróciła do rywalizacji po dwuletniej przerwie.

Bardzo zadowolony z występu swoich podopiecznych był trener Przemysław Pachla. - Tak dobrze to jeszcze nie było – powiedział. - Mieliśmy na zawodach trójkę zawodników i wszyscy z nich zdobyli medale. To naprawdę wielki sukces – dodał.