MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sztuka na ulicy

Rafał Święcki
Fot. Marcin Oliva Soto Francuski zespół Cie Deviation i mruczący mur.
Fot. Marcin Oliva Soto Francuski zespół Cie Deviation i mruczący mur.
Wczoraj późnym wieczorem zakończył się 23 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Teatralne święto na ulicach Jeleniej Góry trwało trzy dni. Kilka tysięcy widzów obejrzało 21 spektakli w wykonaniu 14 zespołów z ...

Wczoraj późnym wieczorem zakończył się 23 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Teatralne święto na ulicach Jeleniej Góry trwało trzy dni.
Kilka tysięcy widzów obejrzało 21 spektakli w wykonaniu 14 zespołów z Polski Niemiec, Włoch, Francji i Ukrainy

Festiwal w piątek otworzył gdański teatr Pinezka. Jego założyciel Przemysław Grządziela przyjeżdża do Jeleniej Góry od 23 lat. Jego spektakle to mieszanina klownady, pantomimy i tańca, w której uczestniczy publiczność.
Pierwszy dzień festiwalu zamknęło przedstawienie „Carmen” włoskiego Oplasteatro. Rozgrywająca się wśród klownów i akrobatów historia miłosna zauroczyła publiczność.
– Najbardziej podobał mi się ich taniec na szczudłach, zadziwiał lekkością ruchu – zachwycał się Janusz Pieczyński, który oglądał spektakl razem z rodziną.
Równie gorąco przyjęli widzowie sobotni spektakl francuskiego Cie Deviation. Grupa składa się z perkusistów łączących rytm z ekspresyjnym ruchem. Ich przedstawienie „Murmurant” to poruszający się na kołach bębniący mur.
– W teatrze ulicznym nie ma bariery językowej. Bez względu na narodowość artystów spektakle są zrozumiałe dla publiczności – ocenił Jacek Adamek z Jeleniej Góry.
Podobał się polski teatr KTO. Uprawiający od 20 lat uliczną sztukę absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego przyjechali do Jeleniej Góry z pełnym syren, nimf i innych wodnych stworów spektaklem „Parada wodna”. Niemiecki teatr Theaterlabor im Tor 6 zabrał publiczność Nautilusem w „Świat Juliusza Verne’a”.
Festiwal zakończył wczoraj koncert Drums NRG. Grupa muzyków grających pod kierunkiem multiinstrumentalisty Ryszarda Bazarnika poszukuje inspiracji w tradycjach Afryki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Całość działa się wbrew prawu grawitacji na ścianie jeleniogórskiego ratusza. Artyści grając poruszali się po niej zawieszeni na alpinistycznych linach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jan Machulski i jego role

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto