Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczepin: Biurowiec obok bunkra

RED
Tak będzie wyglądał biurowiec Verity Development przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Lubińskiej. Budowa ruszy na wiosnę
Tak będzie wyglądał biurowiec Verity Development przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Lubińskiej. Budowa ruszy na wiosnę wizualizacja inwestora
Leżący między Podwalem, ul. Długą i Robotniczą Szczepin to wielkie, szare i brzydkie blokowisko. Jednak jest szansa, że już w przyszłym roku okolica mocno się zmieni. Obok budynków z wielkiej płyty wyrosnąć mają biurowce i apartamentowce.

Największa inwestycja to biurowiec Verity Development, firmy, która należy do irańskiego przedsiębiorcy Alego Dadressana. Powstanie przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Lubińskiej. - Budowę rozpoczynamy już wiosną - zapowiada Agata Świderska z Verity Development. - Gmach będzie miał siedem pięter i kształt litery L. Będą w nim najwyższej klasy biura.

Piotr Fokczyński, szef wydziału architektury w urzędzie miejskim, właśnie w okolicy pl. Strzegomskiego, gdzie ma powstać biurowiec, widzi prawdziwy punkt centralny Szczepina. - Pamiętajmy, że w stojącym tu bunkrze ma powstać muzeum sztuki współczesnej. Tak więc okolica na pewno się ożywi i nie będzie już tak zapomniana przez wrocławian, jak obecnie - tłumaczy architekt.

Oprócz biurowca Verity, na Szczepinie powstaną też inne inwestycje. Przy ulicy Ziemowita stanie apartamentowiec Mount Blanc Living. Jego budowa ma zakończyć się w przyszłym roku. Niedawno wyburzono barak, który został tutaj wybudowany w czasach peerelu.
W tym roku mają też zostać wznowione prace przy budowie gmachu przy ul. Szczepińskiej, tuż za pl. Solidarności. Budynek już jest w stanie surowym, ale od kilku miesięcy nie widać na nim robotników. - Chcemy wznowić budowę w tym roku - deklaruje Aleksander Limisiewicz z AKME.

Urzędnicy obiecują, że okolica będzie ładniejsza, ale też bardziej funkcjonalna. Bo na parterach nowych budynków otwarte zostaną sklepy czy lokale usługowe. - Teraz na Szczepinie brakuje przede wszystkim tych drugich - mówi Piotr Fokczyński. Chodzi o lokale gastronomiczne, banki czy choćby salony fryzjerskie. - Dzięki nowym inwestycjom okolica się ożywi. Teraz to jest właściwie jedynie sypialnia, na której nic się nie dzieje.
Urzędnicy wciąż liczą, że uda im się sprzedać działkę po dawnym Wzgórzu Mikołajskim, tuż obok dworca. - Mógłby tam powstać park biurowców - snuje wizje Fokczyński.
Jednak, jak na razie, na grunt nie było chętnych. Cena: 45 mln zł. Marcin Torz

SZCZEPIN
Przed wojną osiedle było zabudowane kamienicami. Budynki stały po obu stronach ul. Legnickiej i tworzyły pierzeję. Było to typowe śródmieście. Nie brakowało tu przeróżnych usług. Po wojnie przez wiele lat w tym miejscu były tylko gruzy. Kamienice zostały zrównane z ziemią podczas II wojny światowej. W latach siedemdziesiątych XX wieku powstały bloki mieszkalne.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto