Strzelać nie kazano

PAW
ŁÓDŹ Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali w 1/8 finału z Widzewem w Łodzi 2:4 i odpadli z rywalizacji o Puchar Polski. Piłkarze Widzewa byli wspierani dopingiem jedynie przez kilkudziesięcioosobową grupę swoich ...

ŁÓDŹ Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali w 1/8 finału z Widzewem w Łodzi 2:4 i odpadli z rywalizacji o Puchar Polski.

Piłkarze Widzewa byli wspierani dopingiem jedynie przez kilkudziesięcioosobową grupę swoich sympatyków, gdyż mecz został rozegrany bez udziału publiczności, po ekscesach kibiców w czasie meczu Legia - Widzew. Już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się golem. W 9 min. Rafał Grzelak podał piłkę do Giuliano, a Brazylijczyk strzałem z 13 metrów pokonał Jarosława Krupskiego. W 29 min. Michał Stasiak z Widzewa w pozornie niegroźnej sytuacji faulował Enkeleida Dobi, a rzut karny pewnie wykorzystał Andrzej Szczypkowski. Gdy pierwsza połowa dobiegała końca, najsłabszy w Zagłębiu Artur Andruszczak faulował w polu karnym i po strzale Giuliano zrobiło się 2:1. W 53 min. Piotr Włodarczyk podwyższył na 3:1, a kwadrans później było już 4:1. Jarosław Krzyżanowski faulował Brazylijczyka Hermesa, a ponownie skutecznym egzekutorem jedenastki był Giuliano. Na cztery minuty przed końcem meczu ambitnie grający goście zdobyli drugiego gola. Klimek dośrodkował z lewej strony, a piłkę do siatki skierował głową Olgierd Moskalewicz.
- W skali od jednego do dziesięciu dałbym im notę siedem albo osiem. Do trzydziestego metra graliśmy bardzo dobrze, ale niestety nie oddawaliśmy strzałów -powiedział Wiesław Wojno, trener Zagłębia.