Srogi rewanż

BOT TUrów Zgorzelec - Kager Gdynia 82:51 Jeśli ktoś miał wątpliwości, że porażka w Gdyni w I rundzie była dla BOT Turowa tylko wypadkiem przy pracy, w sobotę został pozbawiony złudzeń.

BOT TUrów Zgorzelec - Kager Gdynia 82:51

Jeśli ktoś miał wątpliwości, że porażka w Gdyni w I rundzie była dla BOT Turowa tylko wypadkiem przy pracy, w sobotę został pozbawiony złudzeń. Gospodarze wygrali pewnie, momentami wręcz gromiąc walczącego o miejsce w play-off przeciwnika

Wygrana gospodarzy ani na moment nie była zagrożona, a mogła być jeszcze bardziej okazała. Podopieczni trenera Saso Filipovskiego byli klasa dla siebie i szybko wybili rywalom z głowy jakiekolwiek nadzieje na sprawienie niespodzianki. Nie mogło być inaczej, skoro sam Thomas Kelati urządził sobie niemal strzelnice - regularnie umieszczając piłkę w koszu. Momentami sam miął na koncie więcej punktów, niż cały zespół rywali. A jego partnerzy także nie próżnowali. Kelati - zaliczając 29 oczek - ustanowił swój punktowy rekord sezonu.
BOT Turów coraz pewniej zmierza po drugą pozycję w ekstraklasie, a po ostatnich meczach i wzmocnieniach składu (na razie trudno je jednoznacznie oceniać) nie można wykluczyć, że powalczy jeszcze o pierwszą lokatę przed play-off. Miejsc, w których podopieczni trenera Filipovskiego mogą zgubić punkty jest bowiem coraz miej, a 20-punktowa zaliczka z meczu z Prokomem Treflem u siebie nawet w przypadku porażki w Sopocie może zapewnić lepszy bilans dwumeczu z mistrzem Polski. Wypada więc tylko czekać, że to Prokom Trefl zgubi gdzieś choć jeden punkt...

BOT Turów Zgorzelec 82
Kager Gdynia 51
16:11, 23:12, 21:12, 22:16
BOT Turów: Kelati 29 (5), Stimac 15 (2), Drobnjak 12, Koszarek 11 (1), Rodriguez 7, Witka 3 (1), Petrović 2, Sherill 2, Roszyk 1, Pluta 0, Ljubotina 0.
Kager: Kadziulis 12 (2), Pettway 9, Lewandowski 8 (2), Kuebler 8, Sporar 5 (1), Eldridge 5 (1), Cielebąk 3, Korytek 1, Radwan 0, Karaś 0, Ratajczak 0.

Kwestia determinacji

Polpharma Starogard Gd. - ASCO Śląsk Wrocław 72:66

Wrocławianie przegrali w Starogardzie z Polpharmą, prowadzoną przez byłem trenera Śląska - Tomasza Jankowskiego i w tej chwili wydaje się, że ich cel na koniec sezonu zasadniczego to walka o trzecią lokatę. A rywalizacja o tą pozycja zapowiada się szalenie ekscytująco, bo chętnych na ta pozycję nie brakuje.
Tylko początek meczu zapowiadał, że goście mogą myśleć o zwycięstwie. Pierwszą kwartę wygrali 20:12, a klasą dla siebie był Dean Oliver (choć przestrzelił dwa osobiste), który miał na koncie 11 oczek. - Już wtedy powinniśmy prowadzić zdecydowanie wyżej - różnicą 15 punktów. Popełniliśmy jednak zbyt dużo prostych błędów i nie potrafiliśmy dobić rywala - podsumował trener Andrej Urlep. - Zaczęliśmy trochę stremowani, ale z minuty na minutę prezentowaliśmy się coraz lepiej. Wydaje mi się, że to też kwestia determinacji - bo nam to zwycięstwo było bardziej potrzebne. I to wyraźnie było widać na parkiecie - ocenił Tomasz Jankowski.
Do przerwy był remis, a w drugiej połowie świetnie grający gospodarze odskoczyli na kilka punktów i kontrolowali przebieg gry. W pierwszej fazie prowadził ich wychowanek Śląska - Ivo Kitzinger, w drugiej połowie pod koszami dominował Patrick Okafor. - Polpharma zagrała naprawdę dobrą drugą połowę. My mieliśmy szansę na zwycięstwo tylko wówczas, gdybyśmy zagrali na 100 procent swoich możliwości. A niestety nie da się tego robić w każdym spotkaniu - kończy szkoleniowiec wrocławian. (ML)