Sprawiedliwy remis

(ARTS)
NIIGATA W drugim meczu grupy E, po ciekawym i zaciętym spotkaniu, Irlandia zremisowała z Kamerunem 1:1. W pierwszej połowie przewagę posiadali mistrzowie Afryki, ale długo nie udawało im się pokonać pewnie ...

NIIGATA W drugim meczu grupy E, po ciekawym i zaciętym spotkaniu, Irlandia zremisowała z Kamerunem 1:1.

W pierwszej połowie przewagę posiadali mistrzowie Afryki, ale długo nie udawało im się pokonać pewnie broniącego Shay’a Givena. Bradzo dobrze grała dwójka kameruńskich napastników Samuel Eto’o - Patrick Mboma. W 39 min., po akcji tego pierwszego Mboma pokonał wreszcie irlandzkiego golkipera.
Po zmianie stron śmielej zaatakowali podopieczni Micka McCarthy'ego, ale to „Nieposkromione Lwy” mogły podwyższyć wynik spotkania, gdy w dogodnej sytuacji znalazł się Geremi, ale nie trafił w bramkę.
W 52 min. na strzał z 25 metrów zdecydował się pomocnik Matt Holland, a piłka wpadła do bramki Boukara Aliouma i był remis. Po wyrównaniu wciąż atakowali Irlandczycy, ale nie udało im się już strzelić zwycięskiego gola, choć w 82 min. po strzale z 20 metrów Robbie Keane, piłka trafiła w słupek kameruńskiej bramki.