SP nr 37: Szkoła przyjazna dzieciom

Paulina Czarnota
fot. archiwum zespołu szkół integracyjnych
fot. archiwum zespołu szkół integracyjnych Uczniowie chętnie uczestniczą w licznych konkursach i występach
Udostępnij:
Podstawówka przy ulicy Sarbinowskiej ma na swoim koncie nie lada sukcesy. Największym z nich jest bez wątpienia zwycięstwo w konkursie "Wielka Nagroda Wrocławia", i to wielokrotne. Uczniowie stawiają przede wszystkim na spełnianie swoich marzeń i rozwijanie talentów.

Szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych w tej szkole sprawia, że każdy uczeń zdobywa ciekawą pasję i poszerza horyzonty. Uczniowie chętnie uczestniczą w licznych konkursach organizowanych przez szkołę.

Wielka Nagroda Wrocławia
Szkoła Podstawowa nr 37 bierze udział w tym projekcie od samego początku, czyli od 16 lat i to z wielkimi sukcesami. Siedem razy zajmowała pierwsze miejsce, dwa razy drugie i trzy razy trzecie. - Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie byli laureatami i finalistami poszczególnych konkursów składających się na Wielką Nagrodę Wrocławia - mówi Katarzyna Cichosz, dyrektorka szkoły.
Wielka Nagroda Wrocławia to konkurs, którego celem jest połączenie wszystkich konkursów poświęconych historii, tradycji i kulturze Wrocławia w jeden wspólny cykl, w którym zwycięzcy poszczególnych konkursów zdobywają dla swoich szkół punkty. Suma punktów uzyskanych przez daną szkołę decyduje o jej miejscu w Wielkiej Nagrodzie Wrocławia. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Urząd Miejski we Wrocławiu.

Mali redaktorzy
Mimo że w styczniu został wydany pierwszy numer gazetki szkolnej "Mazak", już został on wyróżniony przez kapitułę konkursu Fundacji Mam Media. Wyróżnionych zostało 6 gazetek, a ogółem w styczniu opublikowano ich 130.

- Sama nominacja w tym konkursie to już dla nas ogromny sukces. Tym bardziej że jesteśmy jedyną nominowaną szkołą podstawową w Polsce, a na dodatek jest to pierwsze wydanie gazetki - mówi z radością Edyta Zgud-Pawelec, opiekunka zespołu redakcyjnego gazetki.
W skład redakcji "Mazaka" wchodzi kilkanaście osób, są to uczniowie szkoły podstawowej. Praca nad pierwszym numerem trwała od października ubiegłego roku. To uczniowie wybrali jej nazwę i bardzo zaangażowali się w jej tworzenie. Sami wymyślają sobie tematy i robią zdjęcia. Piszą nie tylko o tym, co dzieje się w ich szkole, ale również o wydarzeniach na ich osiedlu. Wynajdują także ciekawostki z Wrocławia. Kto wie, może w tej szkole rosną nasi następcy?

Od września będzie realizowany w szkole program unijny "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania", który dotyczy wyrównania szans edukacyjnych.

Realizowane będą dodatkowe zajęcia finansowane przez Unię Europejską: zajęcia dla dzieci uzdolnionych matematycznie, zajęcia logopedyczne (dla dzieci z zaburzeniami mowy), zajęcia usprawniające umiejętność czytania i pisania (poprawiające koncentrację, pamięć oraz koordynację wzrokowo-ruchową), a także zajęcia matematyczne dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych.

Zobacz także serwis wrocławskie szkoły

Z ekologią za pan brat
Uczniowie uczestniczą w wielu projektach o tematyce związanej z ekologią. "Gra o wodę" to jeden z takich edukacyjnych programów. Jego celem jest zwiększenie u uczniów świadomości na temat ochrony i oszczędzania wody, a także źródeł wody dla Wrocławia.
Dla zwiększenia atrakcyjności programu stosowane są w nim aktywizujące formy edukacji: gry planszowe, puzzle, gry negocjacyjne, konkursy i zajęcia terenowe. Uczniowie uczestniczą również w projekcie edukacji ekologicznej: "Las - zielony parasol Ziemi" oraz w dolnośląskich programach: "Szkoła wspierająca ekorozwój" i "Szkoła wspierająca turystykę".

Poznaj uczniów i nauczycieli. Zobacz, kto jest kim w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Sarbinowskiej 10

Eliza Kotowska
Jest jedną z najlepszych uczennic w szkole podstawowej. W poprzednim roku uzyskała średnią 5,5. Dwunastoletnia Eliza bardzo lubi się uczyć, chętnie uczestniczy w zajęciach dodatkowych. Należy m.in. do koła historycznego, przyrodniczego i matematycznego. Od roku gra na keyboardzie, opanowane ma już kolędy. Chętnie spędza czas ze swoją 3-letnią siostrą i przed telewizorem. Jej ulubiony serial to "Na Wspólnej".

Wiktor Chmielewski
Pływanie to jego największa pasja. Ma zaledwie 11 lat, a już dwukrotnie uczestni-czył w mistrzostwach Polski w pływaniu. Najbardziej lubi pływać na długie dystanse. Od 6 lat należy do drużyny pływackiej Redeco. Uwielbia podróżować. Zwiedził m.in. Paryż, Londyn i Egipt. A z dziadkami był aż trzy razy we Włoszech. Ulubioną książką Wiktora są "Opowieści z Narnii". Należy do samorządu szkolnego, jest zastępcą przewodniczącego.

Katarzyna Cichosz
Nauczycielką jest od 22 lat, a od 2000 roku jest dyrektorem w Szkole Podstawowej nr 37. Uczy języka polskiego. Kocha góry, jej pasją jest jazda na nartach, dlatego bardzo często odwiedza Alpy. Jest nawet instruktorem rekreacji ruchowej w zakresie narciarstwa zjazdowego. Uwielbia francuską muzykę, w szczególności piosenki Edith Piaf. Jest jedną z założycielek szkoły terapeutycznej przy ul. Bytomskiej.

Aleksandra Walińska-Truss
Już od 24 lat uczy klasy I-III w Szkole Podstawowej nr 37. Prowadzi również zajęcia z wychowania do życia w rodzinie w klasach szóstych. W wolnym czasie odwiedza mamę, która mieszka w Sudetach. Lubi pracować w ogródku. Poza tym chętnie spędza czas z książką, najlepiej dobrym kryminałem bądź autobiografią. Jej pasją są podróże, wielkie wrażenie wywarła na pani Aleksandrze Barcelona.

Piotr Tocicki
Jest przewodniczącym samorządu szkolnego. Uczy się w szóstej klasie. Najbardziej fascynuje go historia. Oprócz nauki i brania udziału w licznych konkursach organizowanych przez szkołę, należy również do zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej "Mazak". Od 7 lat gra na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Powstańców Śląskich. "Władca Pierścieni" - to zdecydowanie jego ulubiona książka. Poza czytaniem lubi aktywnie spędzać czas na boisku, grając w piłkę ręczną.

Julia Kiezik
Jest uczennicą trzeciej klasy w Szkole Podstawowej nr 37.
Od trzech lat jej pasją jest jazda konna. Ma swojego konia - Klarę. Ulubionym przedmiotem Julii jest język angielski. Poza nauką uczestniczy w zajęciach dodatkowych. M.in. gra na flażolecie w szkolnym zespole. Poza tym uczestniczy w warsztatach ceramicznych.
Wolny czas chętnie spędza na wsi u swojej cioci, bo lubi spacerować na łonie przyrody. W przyszłości chciałaby zostać fryzjerką.

Robert Tomczyk
Uczy historii już od 20 lat w Szkole Podstawowej przy ul. Sarbino-wskiej. Prowadzi również zajęcia z edukacji regionalnej i ko-ło szachowe. Bliskie sercu pana Roberta są góry - Bieszczady. Już od ponad 20 lat jeździ tam na wakacje z żoną i przyjaciółmi. Jest pasjonatem lat 60. Uwielbia filmy i muzykę z tego okresu. Wolny czas często spędza przy dobrej książce historycznej, lubi też fantastykę i kryminały Marka Krajewskiego. Jest koordynatorem konkursu Wielka Nagroda Wrocławia.

Edyta Zgud-Pawelec
Nauczycielka języka angielskiego. W szkole uczy od 4 lat. Jest opiekunką szkolnej gazetki "Mazak". Tenis ziemny to pasja życia pani Edyty. Każdą wolną chwilę spędza na korcie tenisowym. Uwielbia oglądać, jak gra Roger Federer, którego jest wielką fanką. Dla relaksu słucha piosenek zespołu Genesis. Kilka lat temu kupiła pianino i od trzech lat wraz z córką grają sobie dla przyjemności. "Jak u Pana Boga za piecem" to zdecydowanie ulubiony film
nauczycielki.

Zobacz także serwis wrocławskie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 37 przy ul. Sarbinowskiej powstała na początku marca 1987 roku. 30 maja 2001 r. otrzymała imię kardynała Stefana Wyszyńskiego. W szkole dostępne są pracownie: informatyczna z nowoczesnym sprzętem, sala gimnastyczna, sala do gier i zabaw dla dzieci najmłodszych, świetlica składająca się z kilku sal, sala do gimnastyki korekcyjnej, pracownia przyrodnicza z bogato wyposażonym zapleczem, pracownia plastyczna, a także trzy boiska: do piłki nożnej, ręcznej i koszykówki. Do szkoły chodzi 273 uczniów. Dzieci uczą się w klasach mniej więcej 20-osobowych. W szkole realizowanych jest dużo zajęć pozalekcyjnych, m.in.: koła plastyczne, informatyczne, koło recytatorskie, matematyczne, teatralne, historyczne i warsztaty ceramiczne.

Adres internetowy szkoły:
www.sp37.info.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Cannes – festiwal filmu i kreacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie