Ślusarski podbija Portugalię

(MIK)
Jak nie szło, to nie szło, ale gdy Bartosz Ślusarski dostał wreszcie szansę gry w portugalskiej Leirii, to nie zawodzi. Tydzień temu zdobył pierwszą bramkę dla tego klubu, a w sobotę przeciwko Akademice Coimbra zaliczył ...

Jak nie szło, to nie szło, ale gdy Bartosz Ślusarski dostał wreszcie szansę gry w portugalskiej Leirii, to nie zawodzi. Tydzień temu zdobył pierwszą bramkę dla tego klubu, a w sobotę przeciwko Akademice Coimbra zaliczył dwa trafienia i jego zespół zwyciężył 2:0.

Artur Wichniarek znów potwierdził swoje aspiracje do gry w kadrze. Napastnik Arminii Bielefeld zdobył pięknego gola (strzał z 20 metrów trafił w okienko) i zaliczył asystę w meczu z Alemannią Aachen (5:1).
Czwarte i piąte trafienie w sezonie zanotował z kolei napastnik PAOK-u Saloniki Marcin Mięciel. Przeżywający drugą młodość 31-latek dał zespołowi wygraną nad Larisą.
Na Cyprze kolejną bramkę dla Apollonu Limassol zdobył Łukasz Sosin, który pokonał bramkarza Digenis Morphou (3:0). Nas najbardziej ucieszyły jednak bramki piłkarzy występujących w reprezentacji. Zarówno Sebastian Mila (od dawna) jak i Mariusz Lewandowski (od 3 tygodni) mieli kłopoty z grą w podstawowych składach swoich zespołów, ale dzięki bramkom na pewno wzmocnią swoją pozycję.
Mila (Austria Wiedeń) wszedł na boisko w 77 minucie, a w ostatniej pokonał bramkarza Tirola Innsbruck (4:1). Lewandowski z kolei pojawił się na murawie po przerwie, zmieniając Brazylijczyka Leonardo (to na jego rzecz wychowanek Zagłębia Lubin stracił miejsce w składzie). Gola zdobył w 63 minucie. Szachtar Donieck pokonał Karpaty Lwów 4:1.