Śląsk Wrocław zremisował z Lechem 1:1 [wideo]

zielony93
zielony93
Mecz Śląsk Wrocław - Lech Poznań w czwartek (30 maja) na ...
Mecz Śląsk Wrocław - Lech Poznań w czwartek (30 maja) na ... Tomasz Trybus/archiwum MM
Wrocławianie zremisowali w 29. kolejce Ekstraklasy, ale utrzymali się na podium ekstraklasy.

Aktualizacja 19:56

Śląsk dobrze rozpoczął pierwszą połowę. Wrocławianie prowadzili grę, częściej byli przy piłce i stwarzali sobie akcje podbramkowe. Brakowało jednak "kropki nad i".

Tymczasem w 40. minucie drogę do bramki Gikiewicza znalazł Rafał Murawski. W drugiej połowie premierowego gola w Śląsku trafił Mouloungui. Gabończyk wyrównał stan rywalizacji w 83. minucie. Końcówka meczu to seria zmarnowanych sytuacji z dwóch stron. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów.

W Warszawie Piast zremisował z Polonią 1:1, to oznacza, że Śląsk po 29. kolejkach utrzymuje 3. miejsce w tabeli. Ostateczny bój o podium rozegra się w 30. kolejce, kiedy wrocławianie zmierzą się z Legią.

Mecz Śląsk - Lech. Zobacz doping kibiców

Po ostatniej kolejce Śląsk Wrocław wrócił na trzecie miejsce w tabeli. Wrocławianie najwidoczniej wzięli sobie do serca porażkę z Piastem Gliwice i kolejnych rywali - Wisłę Kraków i Jagiellonię Białystok - ograli gładko po 3:0.

W kolejnych meczach musi obronić trzecie miejsce. Tuż za nim, ze stratą jednego punktu, jest Piast, który tylko czeka na potknięcie Śląska. Tymczasem najbliższy przeciwnik wrocławian w zasadzie gra o "pietruszkę", ale Kolejorz będzie chciał się zrewanżować za dotkliwą porażkę w ostatniej kolejce z "czerwoną latarnią" ligi - Podbeskidziem 0:2.

Mecz Śląsk - Lech [bilety]

W przedsprzedaży bilety normalne na spotkanie z Lechem na trybuny B i D kosztują 26 zł (ulgowe 21 zł, rodzinne 43 zł), a na A i C 42 zł (ulgowe 34 zł, rodzinne 64 zł).

Posiadacze Kart Kibica mogą również kupić bilety w systemie on-line na stronie www.bilety.slaskwroclaw.pl. Podczas kupowania biletów należy okazać dokument tożsamości z numerem PESEL.

Mecz Śląsk - Lech transmisja na żywo w tv

Transmisje meczu Śląsk Wrocław - Lech Poznań na żywo pokażą Polsat Sport i Canal + Family HD. Początek o godz. 18.