Śląsk Wrocław zremisował z Jagiellonią Białystok

Wojtas WuWu
Wojtas WuWu
Pierwszy mecz nowego sezonu na Oporowskiej zakończył się podziałem punktów.

Na stadionie przy przy ulicy Oporowskiej mecz oglądał niemalże komplet widzów, bo aż 8 tys. osób. Przed wrocławską publicznością zaprezentowali się nowi zawodnicy WKS-u. Argentyński napastnik Cristian Diaz imponował skutecznością w ostatnich sparingowych spotkaniach, na inaugurację sezonu nie powtórzył tego wyczynu.

Do zespołu trafili także były reprezentant Polski Przemysław Kaźmierczak oraz utalentowani Łukasz Gikiewicz i Waldemar Sobota. Wszyscy oprócz Gikiewicza pojawili się w pierwszej jedenastce na meczu z Jagiellonią Białystok.

Drużyna gości również inaugurowała rozgrywki ligowe, ale miała już na koncie kilka spotkań o wysoka stawkę. Jagiellonia wywalczyła Superpuchar, wygrywając niedawno 1:0 z Lechem Poznań. Rozegrała również dwumecz w eliminacjach Ligi Europejskiej z PAOK Saloniki, gdzie lepszą drużyną okazała się ekipa z Grecji.

Śląsk JagielloniaŚląsk WKS Jagiellonia Białystok

Śląsk i Jagiellonia w pierwszych minutach meczu 8 sierpnia grały zachowawczo, ale później z minuty na minutę drużyną przeważającą byli Wojskowi. Jagiellonia z Kupiszem, Burkhardtem i Grosickim próbowała grać z kontry. Od początku drugiej połowy grał super strzelec Jagiellonii - Tomasz Frankowski, zmieniając słabego w pierwszej części meczu Makuszewskiego.

Bohaterem gospodarzy mógł być debiutujący w Śląsku Cristian Diaz, który w 59 minucie po wydawałoby się niegroźnym strzale trafił w poprzeczkę. Podopieczni Michała Probierza kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Alexisa Norambueny w 81 minucie spotkania.

Gospodarze grając w przewadze, nie potrafili jednak jej wykorzystać. Mecz zakończył się remisem po dodatkowych czterech minutach regulaminowego czasu.

Bilans dotychczasowych pojedynków obu zespołów był i jest w dalszym ciągu remisowy. Obie jedenastki mierzyły się ze sobą trzynaście razy. Mają na koncie po cztery zwycięstwa i pięć remisów.

Składy zespołów

Śląsk Wrocław: Marián Kelemen, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Amir Spahić, Krzysztof Wołczek, Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila (78 minuta, zmiana 7. Sebastian Dudek; 90 minuta, zmiana Antoni Łukasiewicz), Piotr Ćwielong (72 minuta, zmiana 9. Marek Gancarczyk), Vuk Sotirović,  Cristián Omar Díaz.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski, Alexis Patricio Norambuena Ruz, Andrius Skerla, Tadas Kijanskas, El Mehdi Sidqy (62 minuta, zmiana 3. Mladen Kašćelan), Maciej Makuszewski (46 minuta, zmiana 21. Tomasz Frankowski), Hermes, Rafał Grzyb, Marcin Burkhardt (80 minuta, zmiana 13. Jarosław Lato), Tomasz Kupisz, Kamil Grosicki.

żółte kartki:  Ćwielong, Celeban, Dudek (Śląsk) i  Burkhardt, Kupisz (Jagiellonia)

czerwona kartka: Alexis Patricio Norambuena Ruz (81. minuta).

Sędzią głównym był debiutujący w Ekstraklasie Paweł Raczkowski z Warszawy.