Śląsk Wrocław znowu górą. Polonia Warszawa pokonana 4:0

Mariusz Kruczek
śląsk wrocław polonia warszawa| śląsk polonia| śląsk wrocław 9. kolejka ekstraklasy| śląsk wrocław polonia wynik myslidar
Skuteczny Śląsk Wrocław obronił fotel lidera Ekstraklasy.

2 października wrocławska drużyna w 9. kolejce Ekstraklasy podejmowała na własnym stadionie warszawską Polonię.

Od pierwszych minut spotkania to Polonia Warszawa przejęła inicjatywę. Śląsk grał z kontry. Bliski pokonania Przyrowskiego w 7. minucie był Diaz, jednak posłał piłkę ponad bramką. W 24. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Piotra Celebana. Defensor wrocławskiej drużyny strzałem z pół obrotu otworzył wynik spotkania.

Podrażniona stratą gola Polonia, próbowała kolejnych ataków. Najbliższy strzelenia gola był Cani w 33. minucie. Po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. "Czarne koszule" grały ofensywnie, a Śląsk strzelał bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, sędzia podyktował rzut wolny z 20 metrów za faul na Celebanie. Do futbolówki podszedł Sebastian Mila. Kapitan wrocławskiej drużyny celnym strzałem w okienko pokonał bramkarza gości.

Powrót marzeń

Druga połowa rozpoczęła się od ataków stołecznej drużyny. Śląsk został zamknięty na własnej połowie. "Czarne koszule" nie znalazły recepty na wrocławską obronę. Pomimo przewagi nie wypracowali klarownej sytuacji.

Powrót marzeń zaliczył Łukasz Gikiewicz. Napastnik Śląska pauzował z powodu kontuzji. Wszedł w 76. minucie za Diaza. Trzy minuty później dostał piłkę po rajdzie Sochy i pewnie pokonał Przyrowskiego.

Kiedy zrezygnowani piłkarze Polonii Warszawa czekali na końcowy gwizdek, wynik podwyższył Pietrasiak. Strzelił bramkę głową, po dośrodkowaniu z rożnego Sebastiana Mili w doliczonym czasie gry.

Śląsk Wrocław wygrał z Polonią Warszawa 4:0. Tym samym obronił fotel lidera, na który trafił po ostatnim zwycięstwie z Lechem Poznań.