Śląsk Wrocław wygrał z Legią Warszawa 2:1

Mariusz Kruczek
śląsk legia
śląsk legia myslidar
W Warszawie spotkały się dwie drużyny, które grają w Lidze Europejskiej. Szczęśliwy Orest Lenczyk znowu robi fikołki.

21 sierpnia Śląsk Wrocław grał na wyjeździe z Legią Warszawa. W czwartej kolejce Ekstraklasy spotkały się dwie drużyny, które nie zaznały porażki w nowym sezonie.

WKS szybko objął prowadzenie. W 7. minucie Mila po rajdzie prawą stroną dośrodkował na 18. metr. Piłka trafiła do Madeja, który posłał futbolówkę przy słupku i pokonał bramkarza Legii. Gospodarze próbowali nadrobić straty, ale grali nieskutecznie. Przed końcem pierwszej połowy bramkę do szatni strzelił Voskamp, znowu asystował Mila. W drugiej połowie Legia atakowała, a Śląsk grał z kontry.

Na kwadrans przed końcem spotkania, Ljubola wykorzystał błąd Wasiluka w obranie i strzelił bramkę kontaktową. Ostatnie minuty spotkania to akcja za akcję. Legia próbowała wyrównać, a Śląsk kontratakował. Wynik do końca spotkania nie uległ jednak zmianie.

Śląsk Wrocław wygrał 2:1 z Legią Warszawa. Orest Lenczyk po ostatnim gwizdku celebrował zwycięstwo fikołkiem. Przewrót w przód stał się wizytówką trenera wrocławskiej drużyny, po zwycięstwie z Wisłą Kraków w zeszłym sezonie.