Śląsk Wrocław wygrał 2:1 z Polonią Warszawa

Po bramkach Łukasza Gikiewicza i Waldemara Soboty, Śląsk pokonał ...
Po bramkach Łukasza Gikiewicza i Waldemara Soboty, Śląsk pokonał ... Dawid Antecki
Po bramkach Łukasza Gikiewicza i Waldemara Soboty, Śląsk pokonał bardzo silną ostatnio Polonię Warszawa.

Od samego początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Już w 5. minucie Polonia Warszawa wyszła na prowadzenie. Teodorczyk zainicjował akcję, Dwaliszwili przedłużył jego podanie do Wszołka, który minął Jodłowca i ładnym strzałem pokonał Kelemena.

Jednak Polonia z prowadzenia cieszyła się tylko trzy minuty. Potężnie z wolnego huknął Przemysław Kaźmierczak, Pawełek "wypluł" piłkę, do której dopadł Łukasz Gikiewicz i był remis 1:1. W 35. minucie idiotycznie zachował się Adam Kokoszka, który brutalnie sfaulował Piotra Ćwielonga, za co dostał czerwoną kartkę i Polonia musiała grać w dziesiątkę. Jednak do przerwy wynik się nie zmienił.

Śląsk na prowadzenie wyszedł już kilka minut po zmianie stron. Ćwielong podał do Soboty, a rozpędzony skrzydłowy Śląska pięknym technicznym strzałem pokonał Pawełka. Później oba zespoły miały jeszcze swoje szanse, ale do końca wynik się nie zmienił i piłkarze Levego sprawiedliwie zgarnęli w tym meczu komplet punktów, a przy okazji awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Śląsk Wrocław 2:1 Polonia Warszawa

Bramki: Sobota, Gikiewicz - Wszołek.

Śląsk: Kelemen - Socha, Jodłowiec, Grodzicki, Mraz - Sobota, Stevanović, Mila, Kaźmieczak, Ćwielong (Cetnarski 82') - Ł. Gikiewicz (Patejuk 77').

Polonia: Pawełek - Pazio, Injac, Kokoszka, Cotra, Brzyski, Piątek, Yahiya (Todorovski 21'), Wszołek - Teodorczyk (Cani 56'), Dwaliszwili (Gołębiewski 64').

Mecz Japonia - Brazylia [bilety]One Love 2012Mecz Polska - Anglia [bilety]Avant Art Festiwal 2012

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani