Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1. Mecz na Stadionie Wrocław

Jakub Guder
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 3:1 fot. Paweł Relikowski
W poniedziałek 4 listopada Śląsk Wrocław pewnie pokonał u siebie 3:1 Wisłę Płock. Antybohaterem meczu został Jakub Wrąbel.

We Wrocławiu wszyscy kluczowi zawodnicy wygrali wyścig z czasem, więc od pierwszej minuty oglądaliśmy zarówno Krzysztofa Mączyńskiego (narzekał na kolano), jak i Israela Puerto (uraz mięśnia dwugłowego). Na ławce nie było za to kontuzjowanych Mateusza Radeckiego i Filipa Markovicia. W Wiśle Płock zabrakło przede wszystkim Jakuba Rzeźni-czaka, który kilka dni temu wylądował w szpitalu z zapaleniem opon mózgowych.

Lider ekstraklasy po 13 kolejkach bardzo szybko we Wrocławiu stracił bramkę. W 13 min były bramkarz Śląska Jakub Wrąbel (debiutował w Wiśle w meczu ligowym) podał do Dominika Furmana, ten źle odegrał do przodu, a wykorzystał to Krzysztof Mączyński, który niezbyt silnym, ale precyzyjnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Wyrównać mógł Damian Michalski, lecz błysnął w tym momencie Putnocky, który interweniował tak, jak nas do tego przyzwyczaił na początku sezonu.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Robert Pich. WKS wykorzystał zamieszanie w szeregach obronnych Wisły Płock na własnej połowie, a asystę zaliczył Wojciech Golla, który zachował się w tej sytuacji jak rasowy skrzydłowy - podniósł głowę, popatrzył i precyzyjnie dograł płasko pod nogi Słowaka.

W 62 min było 3:0. Katastrofalny błąd popełnił Wrąbel, który tak daleko wypuścił sobie piłkę, że Michał Chrapek zostawił go w tyle i musiał tylko strzelić między obrońcami. Golkiper Wisły padł załamany na murawę. Skąd my znamy ten obrazek... Bramka Damiana Michalskiego na 1:3 niczego już nie zmieniła. Tym samym Śląsk do liderującej Legii traci tylko dwa punkty.

Śląsk Wrocław 3 (2)

Wisła Płock 1 (0)

Bramki: Mączyński 13, Pich 42, Chrapek 62 - Michalski 78

Śląsk: Putnocky - Broź, Gollal, Puerto, Stiglec - Łabojkol, Mączyński, Pichl, Chrapekl (89. Gąska), Płacheta (82. Samiec-Talar) - Exposito (66. Cholewiak).

Wisła: Wrąbel - Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski, Furmanl, Rasak, Kwietniewski (58. Angel Garcia), Szwoch, Tomasik (83. Kuświk), Ricardinho.

14. kolejka PKO Ekstraklasy
Pozostałe wyniki kolejki:
Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1 (Niezgoda 78), Cracovia - Lechia Gdańsk 1:0 (van Amersfoort 90), Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:1 (Matuszek 56 - Wiśniewski 51 sam.), Jagiellonia Białstok - ŁKS Łódź 2:0 (Kwiecień 65, Klimala 78), Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1:0 (Papadopulos 20), Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (Spiridonović 21 - Rogne 82), Raków Częstochowa - Wisła Kraków.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 7706

Następna kolejka. Piątek (8.11): ŁKS Łódź - Śląsk (godz. 18), Piast Gliwice - Jagiellonia (20.30) Sobota (9.11): Legia Warszawa - Górnik Zabrze (17.30), Wisła Kraków - Arka Gdynia (20), Wisła Płock - Cracovia (15). Niedziela (10.11): Lech Poznań - Korona Kielce (15), Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (17.30), Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa (12.30).