Śląsk Wrocław przywiózł punkty z Krakowa (RELACJA NA ŻYWO)

SZUCH
Paweł Relikowski
Piłkarze Śląska Wrocław pokonali Cracovię 1:0 w meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

W tamtym sezonie Śląsk jeszcze pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza wygrał przy Kałuży 3:2. Bohaterem był strzelec dwóch goli Cristian Omar Diaz. Dziś Argentyńczyka nie ma w składzie. Jest kontuzjowany. Obie ekipy ostatnio rozczarowują, dlatego mecz ma wysoki ciężar gatunkowy. Dla szkoleniowca gospodarzy jest to prawdopodobnie spotkanie ostatniej szansy.

ZOBACZ: Orest Lenczyk przed niedzielnym starciem

90'+3' KONIEC! ŚLĄSK WYWOZI SPOD WAWELU TRZY CENNE PUNKTY!
90'+2' Ostatnie ataki Cracovii, Śląsk broni się bardzo mądrze.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Niesportowe zachowanie Ćwielonga, kolejka kartka...
88' Znalazł się w "szesnastce" Straus. Jego uderzenie blokuje Celeban. Uffff...
87' Sobota dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny.
86' Radomski faulowany przed polem karnym i Cracovia dostaje rzut wolny. Ntibazonkiza dostroił się jednak do Sztylki.
82' Ćwielong brutalnie potraktowany przez Radomskiego. Żółta kartka. Sztylka z wolnego... prawie wyekspediował futbolówkę poza obiekt... Czyżby pobierał lekcje u Davida Beckhama? Przy tej okazji przypomniała nam się anegdotka: kiedyś napastnik Polonii Warszawa Arkadiusz Bąk tak fatalnie wykonał rzut karny, że piłka wyleciała poza obiekt na Konwiktorską. Po meczu koledzy z zespołu postanowili zrobić mu dowcip i powiedzieli, że trafił w małego chłopczyka jadącego na rowerze. Reprezentant Polski bardzo się przejął, a poloniści mieli kupę radochy.
79' Cahalon z łatwością ogrywa Pawelca i wykłada piłkę van der Biezenowi. Holender uderza jednak lekko i prosto w Kelemena. Duży fart Śląska.
78' Przegrupowanie w obronie WKS-u - Amir Spahić zmienia Tadeusza Sochę.
76' Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy - Jan Hosek za Sławomira Szeligę. Orest Lenczyk również decyduje się na rotację zastępując Madeja Ćwielongiem.
73' Dwoi się i troi Saidi, lecz nie ma wsparcia kolegów. Tym razem jego dośrodkowanie wybija w polu karnym Pawelec.
70' Cahalon i Straus za Niedzielana i Visnakovsa. Trener Jurij Szatałow chwyta się ostatniej deski ratunku. Czy to koniec szkoleniowca Pasów? Kolejnej porażki na własnym stadionie prezes Janusz Filipiak może nie wytrzymać..
68' Wrocławianie starają się iść za ciosem, lecz uderzenie Cetnarskiego z dystansu jest niecelne. Chwilę później Madej źle rozwiązuje kontrę.
66' ... to Śląsk zdobywa gola! Waldemar Sobota niepilnowany w szesnastce oddaje strzał, który odbija Kaczmarek. Wobec dobitki były golkiper WKS-u jest jednak bezradny! Po drodze piłka odbija się jeszcze od nóg stopera Cracovii. 1:0!
65' "Jesteście lepsi, Cracovia, jesteście lepsi" - skandują fani Pasów. Ale...
64' Kolejny fatalny strzał z dystansu Dariusza Sztylki. Kiedy wreszcie wrocławianie zrozumieją, że nie tędy droga?
61' Socha ściąga piłkę z głowy Ntibazonkizy, lecz Pasy kontynuują akcję. W końcu faul Szeligi na Elsnerze.
60' Pierwsza zmiana w szeregach Śląska - Sebastiana Milę zmienia Mateusz Cetnarski.
58' Najpierw Mila, potem Sobota strzelają bardzo niecelnie z dystansu. Trener Lenczyk będzie musiał popracować nad celownikami swoich podopiecznych. Dziś są one bardzo mocno rozregulowane.
54' Mogło i powinno być 1:0. Ntibazonkiza ośmiesza Sochę, wchodzi w pole karne i próbuje uderzenie pod poprzeczkę, ale gości ratuje Marian Kelemen.
53' Sobota z dystansu... obok.
52' Gracze Pasów sugerują faul Pawelca w polu karnym, ale sędzia każe grać dalej.
51' Świetne zagranie do Niedzielana, ten przedłuża głową do Van der Biezena, Holender wychodzi sam na sam z Kelemanem, ale wcześniej Niedzielan na spalonym i sędzia przerywa akcję.
46' Cracovia rozpoczyna drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

45' + 2' Tomasz Garbowski kończy pierwszą połowę. Mecz jest póki co wyrównany, ale obu drużynom brakuje zimnej krwi.
45'+1' Rzut rożny dla WKS-u, lecz za wysokie dośrodkowanie i Kaczmarek wznawia od bramki. W odpowiedzi jeszcze prostopadła piłka na Visnakovsa... Ale za mocna...
44' Błyskawiczna kontra Śląska, Madej sprytnie wyłuskuje piłkę i podaje do Soboty, ale skrzydłowy za bardzo wyrzucony i ostatecznie jego strzał trafia jedynie w obrońcę.
42' Elsner to samo czyni z Visnakovsem. Sędzia pokazuje mu kartonik.
41' Niedzielan kosi Pietrasiaka równo z trawą. Żółta kartka.
40' Wysokie wyjście Mariana Kelemena zapobiegło zagrożeniu.
39' "Żółtko" dla Szeligi za faul na Elsnerze.
36' Elsner blisko szczęścia z wolnego.
34' Trwa napór gospodarzy - tym razem Viskanovs nieuchwytny dla Pawelca. Na szczęście większego zagrożenia nie było.
33' Socha powstrzymuje Niedzielana przy linii bocznej. Po chwili Ntibazonkiza popełnia faul. WKS wyprowadza akcję z własnej połowy.
31' Sławomir Szeliga dorzucał piłkę z lewej strony boiska, jednak dośrodkowanie było zdecydowanie za wysokie. Nawet Marek Wasiluk nie strąciłby tej wrzutki. Ciekawostka: fani Cracovii parę minut temu domagali się wejścia wysokiego defensora na plac gry. Czyżby liczyli na jakiś jego kiks?
29' Gracze Śląska najwyraźniej założyli się w szatni, który pierwszy strzeli gola z dystansu... Tym razem próbował Dariusz Sztylka - podobnie jak jego koledzy... w trybuny.
26' Mila myli się z rzutu wolnego.
20' Madej dobrze wypuszcza Milę, ale kapitan Śląska uderza za lekko i Kaczmarek broni.
19' Zamieszanie w polu karnym Pasów, wrocławianie sygnalizują rękę, ale arbiter pozostaje niewzruszony. A tymczasem kibice wracają z powrotem na swoje miejsca.
18' Znakomita kontra gospodarzy - Niedzielan wymienia futbolówkę z Ntibazonkizą, Kelemen z najwyższym trudem paruje strzał na róg.
14' Przedarł się w środku pola Rok Elsner, lecz jego strzał z 30 metrów minimalnie obok.
12' Fani przy Kałuży w ramach protestu opuścili trybuny.
10' W odpowiedzi niecelne uderzenie z dystansu Sebastiana Mili.
9' Szansa dla Cracovii, ale w ostatnim momencie Visnakovs źle do Niedzielana.
3' Niedzielan wrzuca w pole karne, ale obrońcy WKS-u są szybsi.
1' Rozpoczęli - Śląsk na zielono, Cracovia w tradycyjnych biało-czerwonych pasach.

Cracovia - WKS Śląsk Wrocław 0:1
Sobota (66')

Cracovia: Kaczmarek - Nykiel, Nawotczyński, Szeliga (76' Hosek), Struna - Ntibazonkiza, Radomski, Boljević, Visnakovs (70' Straus) - van der Biezen, Niedzielan (70' Cahalon)

Śląsk: Kelemen - Socha (78' Spahić), Pietrasiak, Celeban, Pawelec - Sobota, Elsner, Sztylka, Madej (76' Ćwielong) - Mila (60' Cetnarski) - Voskamp

Żółte kartki: Szeliga, Niedzielan, Radomski, Cahalon - Elsner, Sobota, Ćwielong
Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork)