Ślask Wrocław Przegrał Z Gks-Em Bełchatów I Stracił Fotel Lidera

Michał Potocki
Śląsk przegrał w Bełchatowie 3:0
Wrocławianie niemiło zaskoczyli swoich kibiców i przegrali 15 października na wyjeździe w Bełchatowie aż 3:0.

Porażka podopiecznych Oresta Lenczyka w dziesiątej kolejce T-Mobile Ekstraklasy była niespodzianką, ponieważ przed meczem Śląsk był na pierwszym miejscu w tabeli, a Bełchatów na przedostatnim. Po spotkaniu Wojskowi spadli na drugą pozycję. GKS awansował o dwa miejsca.

Zobacz: Policja nie zgodziła się na rozegranie meczu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk na Stadionie Miejskim

Śląsk stracił pierwszego gola już w 6. minucie spotkania po akcji Kosowskiego z Buzałą. Po kwadransie napastnik gospodarzy dołożył kolejną bramkę. Wrocławianie nie pozostawali bierni, ale razili nieskutecznością.

W drugiej połowie zawodnicy Kamila Kieresia strzelili trzeciego gola. Śląsk nie potrafił umieścić za to piłki w siatce Sapeli.

Wojskowi będą mieli szanse zdobyć ligowe punkty już 22 października przy Oporowskiej, gdzie podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wcześniej zagrają z tym samym zespołem na wyjeździe, 18 października, w Pucharze Polski.

PGE GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 3:0