Śląsk Wrocław pogonił Prudnik 84:56 [foto użytkownika MM]

wmFoto
wmFoto
Wrocławianie awansowali do finału play-off drugiej ligi koszykówki.

Zobacz: Śląsk stracił zwycięstwo w ostatnich sekundach [foto]

28 kwietnia we wrocławskiej Kosynierce Śląsk walczył z Pogonią o miejsce w finale play-off. W rywalizacji do dwóch zwycięstw, przed sobotnim spotkaniem, było 1:1.

Wrocławianie kontrolowali przebieg spotkania i wygrali trzy pierwsze kwarty 19:8, 23:14 i 21:11. Prudniczanie uciekli na dwa punkty tylko w ostatniej kwarcie 21:23, ale to nie zagroziło prowadzeniu gospodarzy.

Śląsk pewnie wygrał na własnym terenie i awansował do finału, w którym zmierzy się ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

WKS Śląsk Wrocław - KS Pogoń Prudnik 84:56 (19:8; 23:14; 21:11; 21:23)

Śląsk Wrocław: Radosław Hyży 17, Mirosław Łopatka 16, Adrian Mroczek-Truskowski 10 (1), Artur Grygiel 10 (2), Rafał Glapiński 9 (2), Mateusz Płatek 9 (1), Norbert Kulon 7, Wojciech Leszczyński 4, Paweł Bochenkiewicz 2, Marcin Kowalski 0, Tomasz Bodziński 0.

Pogoń Prudnik: Jarosław Pawłowski 18 (1), Tomasz Madziar 11 (1), Krzysztof Chmielarz 6, Maciej Lepczyński 6, Tomasz Łakis 5, Marcin Łakis 4 (1), Bartosz Trytek 4, Szymon Kucia 2, Grzegorz Jankowski 0, Krzysztof Bolibrzuch 0.

Zobacz: Zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik