Śląsk Wrocław na zagranicznych sparingach

Michał Potocki
Piłkarze WKS-u rozgrywają sparringi w Niemczech. Ryszard Tarasiewicz testuje nowych graczy i obserwuje formę reszty zawodników. W dwóch towarzyskich meczach Wojskowi zaliczyli remis.

W niedzielnym meczu z Rot-Wiess Erfurt nie padła żadna bramka. Trzecioligowy zespół z Niemiec zaprezentował się bardzo dobrze. Tarasiewicz pozwolił wystąpić w spotkaniu 17 swoim zawodnikom. Na boisko nie weszli Dariusz Sztylka i Krzysztof Kaczmarek, którzy mają drobne problemy zdrowotne oraz niedawno kontuzjowany Mariusz Pawelec.

Remis z niemieckim trzecioligowcem z Erfurtu

WKS zagrał z Szewczukiem i Sotirovicem w ataku. Nagimnastykował się także bramkarz Wojskowych, Wojciech Kaczmarek. Wrocławianie odważnie atakowali, ale nie zdobyli bramki. Mecz mógł się podobać, bo obie ekipy grały ofensywnie.

3 lipca Wojskowi zagrali z ekipą Carl Zeiss Jena, występującą w 3. BUndeslidze. Mecz w Bad Blanbkenburg przyciągnął około pół tysiąca miejscowych kibiców. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obie drużyny grały ofensywną piłkę. Przyniosło to korzyść gospodarzom, którzy po 30 minutach od pierwszego gwizdka strzelili bramkę po składnej akcji prawą stroną boiska.

Wrocławianie grali towarzysko w Jenie

Przed końcem pierwszej połowy wrocławianie zdołali odrobić straty. Indywidualnie zagrał Sotirovic i zdobył wyrównującego gola. Po przerwie żadna z drużyn nie strzeliła już bramki, chociaż okazji nie brakowało.

8 lipca w Hanowerze Śląsk zagra kolejny sparring ze szkockim Hearts, trzecią drużyną szkockiej Premier League.