Quol
Quol
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 5:0.
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 5:0. Grzegorz Kwolek
28 maja po brawurowym zwycięstwie 5:0 nad Arką Gdynia piłkarze wrocławskiej drużyny przypieczętowali swój sukces w Ekstraklasie.

Kibice Śląska Wrocław fetowali zwycięstwo w Rynku [wideo]

W ostatniej kolejce piłkarze Śląska Wrocław pokazali kibicom piękne widowisko. Choć nic nie zapowiadało tak spektakularnego zwycięstwa. Pierwsza połowa wczorajszego meczu na Oporowskiej z Arką Gdynia była nieco senna. Obie drużyny nie grzeszyły skutecznością.

Jednak od pierwszych sekund drugiej połowy wrocławianie zaczęli strzelać bramki jak opętani. Aż trzy razy drogę do siatki Arki Gdynia znalazł Cristian Diaz, zdobywając tym samym klasycznego hat-tricka. Czwarta bramka była autorstwa Dariusza Sztylki, zawodnika, który rozegrał najwięcej spotkań w zespole Ślaska Wrocław. Po meczu ogłosił koniec kariery. Ostatnią bramkę strzelił z rzutu karnego Marian Kelemen. Bez bramkarze WKS-u sukces w meczu, jak i w całym sezonie, nie byłby możliwy.

Po meczu kibice Śląska Wrocław świętowali zwycięstwo w Rynku.