Tomasz Szuchta
Piotr Krzyżanowski
Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin 5:1 w derbach Dolnego Śląska!

ZOBACZ zdjęcia z meczu Zagłębie - Śląsk!

Na trybunach zjawiło się około 10 tysięcy widzów. Faworytem są goście - liderzy T-Mobile Ekstraklasy.

Smaczek meczu: Nowy trener Zagłębia, Czech, Pavel Hapal przedmeczowego wywiadu udzielił... po niemiecku.

Tutaj prowadziliśmy relację "na żywo":

90'+3' Islailović strzela samobója po akcji Johana Voskampa. 5:1 !!!
89' Śląsk robi wszystko, aby strzelić jeszcze jedną bramkę! U gospodarzy widać zaś załamanie.
84' Śląsk dobija Zagłębie! Johan Voskamp wykorzystuje precyzyjne podanie Przemysława Kaźmierczaka i sprytnie umieszcza futbolówkę w siatce.
82' Zagłębie będzie kończyła w dziesiątkę, bo Pavel Hapal nie ma już zmian, a z kontuzją zszedł Patryk Rachwał.
77' Gol Krzysztofa Wołczka! Niestety, do własnej bramki. 3:1 dla Śląska.
75' Przemysław Kaźmierczak za Roka Elsnera. Czujemy, że będzie się jeszcze działo!
71' Voskamp za Diaza.
68' Podwójna zmiana w Zagłębiu - Szczepaniak za Sernasa, Galkevicius za Małkowskiego.
64' Krzysztof Wołczek za Mariusza Pawelca.
63' Piotr Celeban po raz kolejny w tym sezonie! Piękna główka po dośrodkowaniu Piotra Ćwielonga.
62' Traore główką obok bramki.
58' Fragment brutalniejszej gry. Najpierw opatrywany Jarosław Fojut, a potem Mariusz Pawelec.
55' Janusz Gancarczyk marnuje "setkę". Wynik wciąż bez zmian.
50' Brzydki faul Rachwała na Elsnerze. Sędzia nie daje jednak kartki.
49' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, lecz Miedziowi zażegnali niebezpieczeństwo.
46' Początek drugiej części gry.

45'+1' Jeszcze uderzenie Miedziowych, ale znów bez skutku bramkowego. I koniec pierwszej połowy meczu.
45' Sernas z dystansu. W trybuny.
41' Ciekawostka statystyczna: Zagłębie dośrodkowywało już 14 razy, a Śląsk tylko dwukrotnie. Lubinianie dłużej też utrzymują się przy piłce, lecz absolutnie nic z tego nie wynika.
40' Fragment nudniejszej gry.
34' Niepewna interwencja Isailovica po rzucie wolnym Mili, Śląsk bliski strzelenia kolejnej bramki.
32' Rafał Gikiewicz znów króluje w powietrzu!
30' Kowalczyk wpada w pole karne, ale podaje zdecydowanie za lekko i defensorzy Śląska wybijają piłkę na aut.
27' Gikiewicz pewnie wyłapuje dośrodkowanie Dąbrowskiego.
23' Sebastian Mila blisko podwyższenia wyniku, ale Islailović broni.
20' Ależ GOOOOOOOOOOOL Piotr Ćwielonga! Znakomita indywidualna akcja skrzydłowego Śląska, zakończona strzałem w okienko. Majstersztyk!
19' Pierwsza zmiana u Miedziowych - Gancarczyk za Abwo.
15' W polu karnym znalazł się Traore, ale nie poradził sobie z obrońcami WKS-u.
9' Niecelna próba Davida Abwo.
5' Dudek z dystansu, lecz prosto w bramkarza gości.
4' Ależ odpowiedź Zagłębia - Sernas oddał potężny strzał sprzed pola karnego, ale Gikiewicz sobie z nim poradził.
2' GOOOOOOOL dla Śląska! Kowalczyk zlekceważył szarżującego w polu karnym Cristiana Diaza i pozwolił mu oddać strzał, z którym Isailović sobie nie poradził.
1' Pierwszy gwizdek. Ruszyli.

Zagłębie Lubin - WKS Śląsk Wrocław 1:5 (0:2)
Wołczek 77' -sam. - Diaz 2', Ćwielong 20', Celeban 63', Voskamp 84', Isailović 90'+3'-sam.

Zagłębie: Isailović - Kowalczyk, Hanek, Horvath, Costa - Abwo (19' J.Gancarczyk), Dąbrowski, Rachwał, Małkowski (68' Galkevicius) - Sernas (68' Szczepaniak), Traore

Śląsk: R.Gikiewicz - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Pawelec (64' Wołczek) - Elsner (75' Kaźmierczak), Dudek, Mila - Sobota, Diaz (71' Voskamp), Ćwielong

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Żółte kartki: Costa
Widzów: ok. 10 tys.