Śląsk Wrocław awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski [foto]

Mariusz Kruczek
Podbeskidzie Bielsko-Biała vs. Śląsk Wrocław w Pucharze Polski
Podbeskidzie Bielsko-Biała vs. Śląsk Wrocław w Pucharze Polski Dawid Antecki
Wygrana z Podbeskidziem Bielsko-Biała na wyjeździe 0:1 zapewniła wrocławianom awans do dalszych rozgrywek. Ostatni raz Śląsk grał w ćwierćfinale Pucharu Polski 18 lat temu. Zobacz zdjęcia z meczu.

18 października Śląsk Wrocław rywalizował z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 1/8 finału Pucharu Polski.

Piłkarze obu drużyn nie chcieli przede wszystkim przegrać spotkania i grali zachowawczo. W pierwszej odsłonie meczu nie oglądaliśmy bramek. Za to nie brakowało pozasportowych emocji. W 33. minucie sędzia chciał wyrzucić z boiska Sebastiana Milę za symulowanie faulu. Z pomocą wrocławskiej drużynie przyszedł arbiter techniczny, który przekonał głównego, że zawodnik Śląska nie symulował. Ostatecznie piłkarze WKS-u w komplecie dokończyli spotkanie.

To był kluczowy moment meczu, ponieważ w drugiej połowie, po asyście właśnie kapitana wrocławskiej drużyny, padła bramka. W 52. minucie Mila dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do Voskampa, który z sześciu metrów posłał futbolówkę do bramki gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Śląsk Wrocław wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0. Wrocławska ekipa awansowała do najlepszej ósemki Pucharu Polski, ostatni raz udało się to w sezonie 1992/1993.

Zobacz: Zdjęcia z 1/8 Pucharu Polski - Podbeskidzie Bielsko-Biała vs. Śląsk Wrocław