Śląsk Się Starał, Ale Przegrał Z Treflem [Foto]

dam Wójcik był najlepszym zawodnikiem Śląska w meczu z Treflem 11.01.2012
dam Wójcik był najlepszym zawodnikiem Śląska w meczu z Treflem 11.01.2012 Michał Potocki
Wrocławianie ponieśli porażkę w Orbicie 77:85. Wójcik pokazał klasę.

Po łatwej wygranej z ŁKS-em Łódź i minimalnej przegranej z Anwilem Wojskowi mieli chrapkę na pokonanie lidera Tauron Basket Ligi. Widać to było 11 stycznia w Orbicie po świetnej pierwszej kwarcie spotkania z Treflem Sopot. Gospodarze wygrali ją 27:17.

Wydawało się, że zielono-biało-czerwoni zdominują wydarzenia na parkiecie, ale doświadczeni gracze lidera PLK otrząsnęli się szybko i w połowie spotkania prowadzili już pięcioma punktami.

Po zmianie połów mecz wyrównał się. Wrocławianie próbowali utrzymać się przy rywalu, rzucając sporo z dystansu, z kolei Trefl świetnie grał pod tablicami. John Turek był trudny do zatrzymania i zbierał gospodarzom piłki sprzed nosa.

W ostatniej kwarcie po świetnych akcjach Adama Wójcika gospodarze doszli sopocian na trzy punkty. Za piąty faul zszedł jednak Robert Skibniewski. Skuteczne rzuty za trzy punkty i mądre rozegranie kilku akcji pozwoliło Treflowi dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Bardzo dobry występ zaliczył 42-letni Wójcik, który zdobył 16 punktów. Kibice przygotowali dla niego specjalny licznik, gdzie odliczają do zdobycia przez niego 10 tys. punktów w rozgrywkach PLK.

Po stronie gości najlepiej wypadł John Turek, zdobywca 29 punktów i 17 zbiórek. Kolejny mecz we Wrocławiu Śląsk rozegra 29 stycznia z Polpharmą Starogard Gdański.