Śląsk pokonany przez Wisłę (RELACJA, ZDJĘCIA)

Tomasz Szuchta
Śląsk Wrocław przegrał z Wisłą Kraków 0:1 w meczu T-Mobile Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył Rafał Boguski.

Komentarze po meczu - co mówił trener Orest Lenczyk i piłkarze - FILMY

Uroczysty początek meczu Śląska z Wisłą - zobacz FILM

Tutaj prowadziliśmy relację "na żywo":

Na trybunach pilczyckiego stadionu wciąż mnóstwo pustych miejsc. Komplet jednak będzie na pewno. Komplet dopingujący obie ekipy. Zapowiada się fantastyczne widowisko przy al. Śląskiej!

90'+5' Koniec meczu.
90'+'1 WKS nadział się na kontrę, ale strzał Małeckiego odbił Kelemen.
90' Sędzia dolicza pięć minut.
88' "Żółtko" dla Lameya za przedłużanie gry.
87' Socha za Sobotę.
80' Kaźmierczak główkuje na bramkę Wisły.
77' Voskamp za Milę.
75' Za Rafała Boguskiego wchodzi Patryk Małecki.
73' Waldemar Sobota partaczy kolejną sytuację "sam na sam"!
72 Osman Chavez za Michała Czekaja.
68' Za Tomasa Jirsaka pojawia się Łukasz Garguła.
67' Zamieszanie w polu karnym, przewrotka Diaza i świetna obrona Pareiki. Estończyk jest dziś nie do pokonania.
60' Śląsk znów wpuścił gości w swoje pole karne i Kelemen ratował kolegów po strzale Nuneza.
57' Mogło być 1:1, ale cudów w bramce dokonuje dziś Pareiko.
56' Żółta karka dla Jirsaka za niesportowe zachowanie.
50' Śląsk mógł wyrównać, ale Diaz nie trafia z najbliższej odległości.
49' Jedenastkę na bramkę zamienia pewnym strzałem Rafał Boguski.
48' Karny dla Białej Gwiazdy po faulu Soboty na Nunezie.
46' Zaczynamy drugą połowę. Wisła bez zmian, w Śląsku Madej za Ćwielonga.

45'+1' Dwie świetne akcje przyjezdnych, na szczęście dla WKS-u, nie skończyły się one golami. Sędzia Borski kończy pierwszą połowę. W niej lepsi mistrzowie Polski, ale na tablicy wyników bezbramkowy remis.
45' Jeszcze prawym skrzydłem poszedł Celeban, Pareiko wyłapał tę wrzutkę.
44' Sobota z dystansu, ale w golkipera Białej Gwiazdy.
43' Nunez dośrodkowuje za mocno i szansa dla gości przepada.
40' Żółta kartka dla Wilka za faul taktyczny.
39' Diaz po szarży strzela w bramkarza.
37' Dośrodkowanie na Fojuta, minimalnie minął się z piłką stoper Śląska.
35' Sobota przedarł się prawą stroną, lecz strzelił obok słupka.
27' Po przerzucie Cezarego Wilka Junior Diaz uderza zbyt lekko, by zaskoczyć Kelemena.
23' W odpowiedzi Mila z dystansu prosto w Pareikę.
22' Genkov blisko zdobycia gola.
15' Uderzał Illiev.
14' Mistrzowie Polski w natarciu, wyraźnie zamierzają się odbić od dna.
12' Diaz potężnie sprzed pola karnego, znakomicie broni Pareiko.
11' Jirsak z dystansu, Kelemen wyciąg się jak długi i broni.
9' Nunez bliski zdobycia bramki, lecz piłka mija słupek.
6' W odpowiedzi Mila nad bramką.
5' Lamey poszedł prawym skrzydłem, ale za mocno dośrodkowywał.