Śląsk pokonał Lechię na inaugurację nowego stadionu (ZDJĘCIA, FILM, RELACJA)

Tomasz Szuchta
Śląsk Wrocław pokonał Lechię Gdańsk 1:0 na Stadionie Miejskim. Złotego gola zdobył Johan Voskamp.

Wrocławianie po raz pierwszy wystąpią na pilczyckim obiekcie. Na spotkanie sprzedano wszystkie bilety.

Jesteśmy już na przepięknym obiekcie przy Al. Śląskiej. Za chwilę składy obu ekip. Trybuny powoli się wypełniają! W tej chwili wiadomo, że nie każdy zdąży na pierwszy gwizdek. Pod stadionem są olbrzymie kolejki.

Smaczek meczu: Czy może być lepszy smaczek niż sam, historyczny mecz, na przepięknym pilczyckim obiekcie?

Tutaj prowadziliśmy relację na żywo:

90'+3' Jeszcze Dudek z dystansu, niecelnie. I KONIEC! Śląsk pokonuje Lechię i wciąż pozostanie liderem T-Mobile Ekstraklasy. Warto też odnotować, że to drugi w tym sezonie domowy mecz Śląska bez żadnej żółtej kartki! Brawa dla obu ekip za postawę fair play!
90'+1' Nasz mur odbija uderzenie Traore z wolnego.
90' Trzy minuty dolicza sędzia Robert Małek do regulaminowego czasu gry.
88' Za Sobotę Socha, Poźniak za Hajrapetjana.
86' Surma z dystansu, sporo szczęścia miał Śląsk.
85' Mila wrzucał z prawej strony, lecz w ręce gdańskiego golkipera.
79' Szansa Elsnera, ale strzał nieudany.
78' Trener Orest Lenczyk ściąga Johana Voskampa. W jego miejsce Cristian Diaz. Rozlega się gromkie "Dziękujemy, dziękujemy!".
77' Kaźmierczak technicznie z dystansu po odegraniu Mili, lecz trochę za lekko.
75' Roszada także u przyjezdnych - Tadić za Bensona.
72' Kaźmierczak wchodzi za Madeja.
68' Aj, szkoda. Voskamp wyszedł z kontrą, ale trochę nie udał mu się drybling. Wrocławianie się jednak nie poddają.
66' Miał szansę Sobota, ale skiksował.
61' Pierwsza zmiana - za Nowaka Wiśniewski.
60' W natarciu goście, ale WKS umiejętnie się broni.
55' Benson pada w polu karnym, ale faulu nie ma.
51' GOOOOOOOOOOOOL! Zamieszanie podbramkowe wykorzystuje Johan Voskamp i pokonuje Pawłowskiego. Mamy historycznego strzelca przy Al. Śląskiej!
49' Kolejny atak Lechii i znów dobrze Rafał Gikiewicz.
48' Dwa ciekawe ataki Lechii, na szczęście dla gospodarzy bez efektu bramkowego.
46' Rozpoczęła się druga połowa.

45' Koniec pierwszej części gry.
44' Nie idą dziś dośrodkowania Waldkowi Sobocie...
42' Gikiewicz dobrze broni uderzenie Razacka Traore. Było groźnie...
38' I po raz pierwszy na nowym obiekcie rozlega się "Twierdza Wrocław, Twierdza Wrocław".
36' Piłka wpada do siatki Lechii! Ale po faulu i dawno po gwizdku...
34' Pierwszy strzał na bramkę. Uderzał Paweł Nowak. Niecelnie.
28' Przedarł się lewą stroną Sobota, ale niecelnie dośrodkował. Od bramki Pawłowski.
22' "Śląsku, Śląsku Ty nasz, pokaż światu jak w piłkę grasz" na trybunach przy Opo... Alei Śląskiej ;)
16' Obie ekipy średnio kwapią się z atakami. Może zawodnicy chcą pobić Pawłowskiemu rekord. Przypomnijmy bramkarz Lechii zaliczył już 286 minut od debiutu w ekstraklasie bez straty gola. Rekord Łukasza Fabiańskiego wynosi 298 minut.
11' Sobota z Voskampem rozegrali "klepę", ale Holender trochę nie w tempo i lechiści przejęli. W odpowiedzi dobra interwencja Gikiewicza po rajdzie Traore.
9' Ładnie wyszedł do prostopadłej piłki Sebastian Mila, lecz był na minimalnym spalonym.
8' I jest pierwsza na nowym stadionie SZKOCJA!
7' Szarżował Madej, ale... poślizgnął się.
5' Próba dośrodkowania, ale pewna interwencja Gikiewicza.
4' Na murawie zaś dość spokojnie.
3' "Wszyscy wstają i śpiewają". Podziałało - cały obiekt się bawi, wszyscy klaszczą, "Nasz Śląsk Wrocław, aejaejao". Akustyka niesamowita.
1' Ruszyli. WKS zaczyna pisać nową historię. Gospodarze na zielono, Lechia na biało.

WKS Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:0
Voskamp 51'

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Mariusz Pawelec, Marek Wasiluk, Jarosław Fojut, Piotr Celeban - Rok Elsner, Sebastian Dudek - Waldemar Sobota (88' Tadeusz Socha), Sebastian Mila, Łukasz Madej (72' Przemysław Kaźmierczak) - Johan Voskamp (78' Cristian Diaz).

Lechia Gdańsk: Wojciech Pawłowski - Rafał Janicki, Sergejs Kożans, Luka Vućko, Vytautas Andriuskevicius - Abdou Razack Traore, Marcin Pietrowski, Łukasz Surma, Paweł Nowak (61' Piotr Wiśniewski), Lewon Hajrapetjan (88' Kamil Poźniak) - Fred Benson (75' Josip Tadić).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze)