Śląsk - Pogoń 2:1. Dwie bramki Flavio w ostatnim meczu sezonu [ZDJĘCIA]

JG
Dwie bramki Flavio Paixao zapewniły Śląskowi wygraną z Pogonią w ostatnim meczu sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Pierwszy gol dla Śląska padł w 13 minucie po wrzutce Grajciara wprost na głowę Flavio. W 69 minucie Flavio wykorzystał jedenastkę.

Trener Tadeusz Pawłowski, tak jak obiecał, dał w meczu z Pogonią Szczecin szansę młodym. W pierwszym składzie pojawili się Karol Angielski, Kamil Dankowski a w bramce Jakub Wrąbel. Nawet na ławce rezerwowych nie było Mariusza Pawełka, a Marco Paixao był rezerwowym.

WKS od początku sprawiał zdecydowanie lepsze wrażenie niż goście. Wrocławianie grali bardzo agresywnie, szybko starali się odbierać piłkę rywalom i często strzelali na bramkę. Bardzo aktywny był zwłaszcza Peter Grajciar, którego pozycje w zespole chyba się umacnia. Pewnie wyglądali Dankowski i Angielski. Ten drugi miał też swoją szansę – w 10 min. uderzył z 20 m, ale Kudła – nie bez trudu – złapał piłkę. Sygnał ostrzegawczy dał też chwilę wcześniej Flavio, ale jego próba głową była słaba i poszybowała prosto w ręce golkipera.

Portugalczyk trafił do siatki w 13 min. Z prawego skrzydła niepilnowany dośrodkował Grajciar, a wicelider strzelów ekstraklasy przyłożył głowę i mieliśmy 1:0.

W 69 min. Flavio wpadając w szesnastkę został wycięty przez Dominika Kuna, a potem sam wykorzystał podyktowany przez arbitra rzut karny.