Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Simcha, czyli radość muzyki PROGRAM FESTIWALU

Małgorzata Matuszewska
Simcha – 17. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha potrwa od 6 do 11 czerwca
Simcha – 17. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha potrwa od 6 do 11 czerwca Simcha/materiały prasowe
Simcha. 17. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha zacznie się w sobotni (6 czerwca) wieczór we Wrocławiu. Potrwa do 11 czerwca.

Simcha w języku herbaskim znaczy radość. Wspólne radowanie się zacznie się koncertem słowackiego zespołu Mojše Band, już w sobotę (6 czerwca) o godz. 22.33 w Synagodze Pod Białym Bocianem. .

Simcha bardzo muzyczna

Tegoroczne hasło festiwalu to muzyka, a świat muzyki żydowskiej jest przebogaty. Nie zabraknie więc koncertów, rozmów (nie tylko) o muzyce. Atrakcją będzie minigiełda muzyki żydowskiej (otwarcie w niedzielę (7 czerwca) o godz. 10.45 na dziedzińcu synagogi przy ul. Włodkowica 5), na niej będzie można wymieniać i kupować płyty, nuty, śpiewniki i wszystko, co wiąże się z muzyką.
– Tradycyjnie hawdalowe koncerty zaczynają się w sobotę po zachodzie słońca – zaznacza Stanisław Rybarczyk, dyrektor artystyczny festiwalu, twórca i dyrygent Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem.
Na festiwalu wystąpią m.in.: Mojše Band (Michal Palko – cymbały, wokal, flet, jaw-harp, František Kubiš – akordeon, wokal, stopa, Łukasz Labusga – tuba, wokal), Ola Bilińska z projektem Berjozkele, berliński zespół Di Grine Kuzine. Ważnym wydarzeniem będzie niedzielny benefis Jerzego Kichlera, niegdyś prezesa wrocławskiej Gminy Żydowskiej, twórcy praw regulujących funkcjonowanie gmin żydowskich w Polsce i inicjatora odbudowy Synagogi pod Białym Bocianem, współzałożyciela wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań i byłego członka rady Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, z udziałem kantora Icchaka Horovitza, jazzmana Piotra Barona i Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem.

Simcha – ucz się radośnie

Simcha to także warsztaty dla dzieci i dorosłych. – Będzie można rozszerzyć umiejętności językowe i taneczne, zrobić czekoladę – wylicza Justyna Chojnacka z Fundacji PRO ARTE. Za darmo można uczyć sie języków: hebrajskiego, jidysz i ladino. Na placu Solnym od 9 czerwca będzie prezentowana wystawa Muzeum na kółkach z Muzeum Historii Żydów Polskich.
CZYTAJ
SIMCHA – PROGRAM FESTIWALU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto