Siatkówka: Pierwsza wygrana Impel Gwardii

Paweł Witkowski
Siatkarki Impel Gwardii zwyciężyły po raz pierwszy w tym sezonie. Wygrały w Rumi z ostatnim w tabeli TPS-em 3:0.

Początek spotkania był wyrównany, gra miała szybkie tempo. Dobra obrona i skuteczne ataki pozwoliły przyjezdnym osiągnąć przewagę, którą pewnie utrzymały do końca pierwszego seta.

Drugi również należał do wrocławianek, które osiągnęły nawet 6-punktową przewagę (16:10). Jednak zryw gospodyń przyniósł wyrównanie 19:19 i w szeregach Gwardii zrobiło się nerwowo. Wtedy zareagował Rafał Błaszczyk, który wezwał do siebie zawodniczki. Po przerwie wrocławianki nie dały już szans rywalkom.

W ostatnim secie gospodynie zagrały jakby były świadome tego, że w tym dniu nie urwą nawet seta gwardzistkom. Przyjezdne z kolei szybko osiągnęły przewagę i spokojnie kontrolowały przebieg seta. Ostatecznie wrocławianki wygrały go do 22.

Podobnie jak w spotkaniu w Bydgoszczy w pierwszym składzie pojawiła się Katarzyna Mroczkowska. Kapitan wrocławianek zaliczyła świetne zawody. Została najlepszą siatkarką meczu. Na parkiecie pojawiła się też Anna Witczak, która dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji.

W następnej kolejce gwardzistki zmierzą się ze Stalą Mielec. W pierwszych kolejkach podopieczne Adama Grabowskiego niespodziewanie wywalczyły komplet punktów z MKS-em Dąbrowa Górnicza i Budowlanymi Łódź. Zapowiada się ciekawy mecz dwóch nieobliczalnych zespołów. Spotkanie odbędzie się w hali Orbita (ul. Wejherowska) o godz. 18.

TPS Rumia - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (21:25, 21:25, 22:25)
TPS: Theis, Leszczyńska, Jagodzińska (libero), Toborek, Zemcowa, Brodacka, Labudda, Pykosz, Starzyk-Bonach, Hohn, Martinez, Mikołajewska, Hudima.

Impel Gwardia: Jaszewska, Tokarska, Mroczkowska, Barańska, Efimienko, Wołosz, Krzos (libero) oraz Witczak, M. Sobolska, Folta, Czypiruk, Matyjaszek, D. Sobolska.

PlusLiga Kobiet
Pozostałe mecze 6. kolejki w sobotę: Aluprof - Atom Trefl (g. 14.45, TV4 i Polsat Sport), Stal - AZS Białystok (g. 17), MKS Dąbrowa G. - Budowlani (g. 19). Spotkanie Muszynianka - Centrostal został przełożony na 19.01.

1. Muszynianka Muszyna 5 14 15:3
2. Aluprof Bielsko-Biała 5 12 12:6
3. Atom Trefl Sopot 4 11 12:2
4. GCB Centrostal Bydgoszcz 5 9 10:9
5. Organika Budowlani Łódź 5 7 9:10
6. KPSK Stal Mielec 4 6 7:7
7. MKS Dąbrowa Górnicza 5 6 8:10
8. Impel Gwardia Wrocław 5 5 8:12