Siatkówka. Impel wygrał na zakończenie roku

red.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Impel Wrocław
Impel Wrocław, w ostatnim meczu w tym roku, pewnie pokonał 3:0 na wyjeździe KSZO Ostrowiec.

Od początku spotkania wynik kontrolowały Impelki. Skuteczna na skrzydłach była Katarzyna Skowrońska-Dolata. Wrocławianki dobrze spisywały się w polu serwisowym, odrzucając rywalki od siatki i upraszczając ich grę. Dzięki temu łatwiej było ustawić blok i punktować tym elementem. W ekipie z Ostrowca warto wyróżnić Sandrę Szczygioł, ale w pojedynkę ciężko było jej walczyć z rozpędzonymi Impelkami. Milena Radecka coraz częściej uruchamiała swoje środkowe, a Monika Ptak i Aleksandra Sikorska coraz śmielej radziły sobie na siatce. As serwisowy Kristin Hildebrand zakończył zmagania w pierwszej partii.

Podobny przebieg miał drugi set. Nie do zatrzymania na lewym skrzydle była w całym spotkaniu Carolina Costagrande. W drugim secie włączyła się do gry zawodniczka KSZO - Dorota Ściurka, która kilkakrotnie zaskoczyła Impelki swoimi kiwkami. Kibice zgromadzeni w hali byli świadkami wielu długich akcji. Świetnie w obronie zagrały Kristin Hildebrand oraz Lenka Dürr, która ponownie popisała się obronami niesamowitych piłek. Dzięki dobremu przyjęciu w ekipie wrocławianek ponownie uruchomione zostały środkowe. Piłkę setową dała Karolina Piśla, która w końcówce zmieniła Kristin Hildebrand. Już w kolejnej akcji, po błędzie Roksanny Brzóski w ataku, było po secie.

Ostatnią odsłonę spotkania Impelki rozpoczęły z animuszem. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Carolina Costagrande, która odciążyła Katarzynę Skowrońską – Dolatę. Impelki konsekwentnie powiększały swoją przewagę (9:16). Dzięki dobrej pracy w bloku i obronie coraz częściej wyprowadzały skuteczne kontrataki. Nicola Negro zdecydował się na zmiany. Na boisku zameldowały się Karolina Piśla, Andrea Kossanyiova i Magdalena Gryka w miejsce odpowiednio Caroliny Costagrande, Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty i Mileny Radeckiej. Początkowo zmienniczki miały problem z wejściem w mecz, jednak po opanowaniu emocji zagrały bardzo dobrze. Kiwka Magdy Gryki z drugiej piłki przybliżyła Impelki do wygranej. W końcówce niezawodna była Kristin Hildebrand kończąc dwie sytuacyjne piłki. Matchballa dała Ola Sikorska atakując z obiegnięcia, a pojedynczy blok Andrei Kossanyiovej zakończył poniedziałkowe zmagania w Ostrowcu.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski : Impel Wrocław 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)