Siatkówka. Impel Wrocław pokonany 3:0 przez Chemika Police

Sebastian Szczytkowski, JG
Po słabym meczu Impel Wrocław przegrał na wyjeździe z Chemikiem Police.

Pierwsze akcje były potwierdzeniem, że obie drużyny są w formie. Do soboty nie przegrały nawet raz, a swoje rywalki w Lidze Mistrzyń zmiotły z boiska. Różnica polegała na tym, że Chemik Police grał z Agelem Prostejov u siebie, a Impel Wrocław musiał w dwa dni zamienić stolicę Azerbejdżanu na stolicę Pomorza Zachodniego.

Wymiany były długie, a set otwarcia potrwał 33 minuty. Impel grał skutecznie w obronie, a Chemik blokiem. To, co najważniejsze wydarzyło się przy serwisie Heleny Havelkovej. Czeszka odrzuciła rywalki od siatki, a tam czekała już na nie z blokiem Stefana Veljković. Policzanki nakręcały się dobrymi akcjami, a na koniec Anna Werblińska zniszczyła rywalki zagrywką. Gospodynie zwyciężyły wysoko 25:18, a mimo to można było mieć przekonanie, że emocje jeszcze się nie skończyły.

Wynik układał się po myśli Giuseppe Cuccariniego, stąd nawet nie kierował wzroku w kierunku kwadratu rezerwowych. W stosunku do meczu z Agelem dokonał roszady tylko na pozycji libero, gdzie zagrała Mariola Zenik. Chemik wygrał rywalizację na siatce, a rozkręciła się Madelaynne Montano. Drugi set zakończył się wynikiem 25:16.

Na twarzach wrocławianek zaczęły malować się zniechęcenie i rozczarowanie. Sportową złość pokazała jeszcze gwiazda Impela Katarzyna Skowrońska-Dolata. Starczyło jej, by doprowadzić do wyrównanej końcówki. Chemik nie zamierzał przedłużać spotkania i pokonał przyjezdne 26:24 w trzecim secie.

Chemik Police – Impel Wrocław 3:0 (25:18, 25:18, 26:24)