Siatkarki Tauronu MKS walczyły, ale Fenerbahce górą

mat. prasowe
Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza walczyły w hali Centrum w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń. Zawodniczkom Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza nie udało się jednak sprawić niespodzianki. Gospodynie przegrały z faworyzowanym Fenerbahce SK Istanbul 1:3. Była to druga porażka dąbrowskiego zespołu w tych rozgrywkach.

W premierowej odsłonie środowego meczu toczył się wyrównany pojedynek. Dąbrowianki postawiły twarde warunki bardziej doświadczonemu rywalowi i przez większość seta obserwowaliśmy grę punkt za punkt, z nieznacznym wskazaniem na zespół gości (6:7, 15:16). W końcówce zawodniczkom MKS-u udało się nawet wyjść na prowadzenie (19:18, 21:20). Jednak, za sprawą skutecznego ataku Kim, turecka drużyna odzyskała kontrolę nad setem (21:22), wygrywając to rozdanie 23:25.

Na początku drugiego seta zawodniczki Fenerbahce popełniły kilka błędów własnych, ale nie miało to przełożenia na wynik (2:2, 4:4). Po punktowym ataku koreańskiej przyjmującej i dwóch skutecznych akcjach z kontry rywalek, przewaga zespołu przyjezdnych wzrosła do trzech oczek (4:7). Dąbrowianki zaliczyły przestój w grze i straciły kolejne punkty (4:10). Rozpędzone Turczynki w tej partii były już nie do zatrzymania (10:18, 12:20) i spokojnie wygrały drugi set 19:25.

Trzeci set od początku należał do przyjezdnych, które już na starcie odskoczyły naszej drużynie (2:5) i utrzymywały bezpieczny dystans, dzielący oba zespoły (9:13, 11:14). Zawodniczki MKS-u coraz efektywniej zaczęły grać i po skutecznym bloku na Uslupehlivan, po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w tej partii (16:15). Od tego momentu zaczęła się wymiana ciosów między drużynami i po zaciętej walce w końcówce, zwycięsko z niej wyszły siatkarki z Dąbrowy Górniczej (25:22).

Czwartą odsłonę bardzo źle rozpoczęły dąbrowianki - dobra gra blokiem rywalek i niewymuszone błędy po stronie gospodyń, kosztowały drużynę MKS-u utratę kilku punktów z rzędu (2:9). W dalszej części Turczynki powiększyły jeszcze tę różnicę (6:16) i stało się jasne, że ten set padnie łupem tureckiej drużyny (12:21). Przyjezdne wygrały partię 14:25 i całe spotkanie 1:3.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Fenerbahce SK Istanbul 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 14:25)

MKS: Horka, Paszek, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska oraz Lemańczyk (libero), Castiglione

Fenerbahce: Babat, Kim, Dilik, Pereira, Erdem, Belkestein-Grothues,Yilmaz (libero) oraz Ercan, Tomkom, Dalbeler (libero), Uslupehlivan