Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozbiórka kładki na Grabiszyńskiej ruszy dopiero w środę

Marcin Kaźmierczak
Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
W nocy ze środy na czwartek rozpoczną się najbardziej spektakularne prace związane z rozbiórką kładki nad ul. Grabiszyńską. Konstrukcja zostanie przecięta na samym środku nad torami, a potem będzie sukcesywnie znikać z krajobrazu Wrocławia.

Jak uspokaja Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, prace ruszą po weekendzie.
– Prace przygotowawcze do rozbiórki kładki rozpoczną się w poniedziałek, ponieważ w niedziele spodziewamy się największego natężenia ruchu związanego z powrotami po Wszystkich Świętych – zaznacza Ewa Mazur.

Więcej pod kładką zacznie dziać się we wtorek 6 listopada. W ciągu dnia zamontowane zostaną tymczasowe podpory, które uniemożliwią niekontrolowane zawalenie się kładki. Jak jednak zapewnia Ewa Mazur, montowanie podpór nie będzie utrudniało ruchu samochodowego na ul. Grabiszyńskiej.
– Podpory będą montowane tuż przy torowisku i na peronie przystankowym – tłumaczy.

W nocy z wtorku na środę wykonawca wyłączy i zdejmie sieć trakcyjną, która jest podwieszona pod kładką. Nastąpi to 15 minut po północy, gdy pod kładką przejedzie ostatni tramwaj.
– W zależności jak sprawnie zostaną wykonane te prace, w nocy ze środy na czwartek odcięty zostanie pierwszy element kładki nad torowiskiem tramwajowym – zdradza rzeczniczka ZDiUM.

Podczas kolejnych nocy demontowane będą kolejne fragmenty kładki. Wykonawca będzie prowadził prace od godz. 22 do 5. Wtedy też ul. Grabiszyńska będzie zamknięta, a ruch samochodowy skierowany zostanie objazdem przez ul. Kolejową i Prostą. Sieć trakcyjna będzie wyłączana po północy.

Kładka nad ul. Grabiszyńską została zbudowana w 1980 r. Teraz zniknie, bo zagraża bezpieczeństwu. Wszystko przez wady konstrukcyjne spowodowane stosowaniem gorszych zamienników materiałów.
– Jej utrzymanie wymagałoby całkowitej przebudowy, zwłaszcza, aby dostosować ją do potrzeb niepełnosprawnych. Obecne podjazdy na schodach są zbyt strome i niezgodne z obowiązującymi normami – wyjaśnia Ewa Mazur.

Brak kładki nie będzie dla pieszych przeszkodą w pokonaniu ulicy Grabiszyńskiej. W miejscu istniejącej kładki przy skrzyżowaniu z ul. Kolejową od połowy października działa naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i przejazd rowerowy. Dodatkowo, na wniosek rady osiedla Przedmieście Świdnickie, w obrębie skrzyżowania ul. Grabiszyńskiej z Kolejową działa przystanek tramwajowy „Kolejowa”. Jego zadaniem, jak podkreślali we wniosku radni osiedlowi, ma być spowolnienie tramwajów i zwiększenie bezpieczeństwa dzieci przechodzących przez Grabiszyńską w drodze do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 97.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto