Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rośnie popularność mieszkaniowych gotowców

Redakcja
Źródło: Informacja prasowa
Źródło: Informacja prasowa
Stan „pod klucz” to rozwiązanie, na które osoby inwestujące w nowe mieszkanie decydują się coraz częściej. W modelu tym, w odróżnieniu od standardu deweloperskiego, który wymaga dodatkowego nakładu pracy, otrzymujemy całkowicie wykończone pomieszczenia, do których można się wprowadzić, przyjeżdżając jedynie z walizką.

Niektóre osoby już na samą myśl o pracach wykończeniowych dostają zawrotów głowy. Jest to bowiem zajęcie czasochłonne i do tego, nierzadko, wymagające stalowych nerwów - trzeba wybrać odpowiednich fachowców i zmieścić się w ich napiętym terminarzu, a także zrobić pokaźne zakupy. Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest kupienie mieszkania „pod klucz”. Wtedy to deweloper bierze na swoje barki wszystkie sprawy związane z wykończeniem pomieszczeń.

Kupując mieszkanie „pod klucz”, otrzymujemy zazwyczaj w standardzie lokum z tzw. „białym montażem”, czyli zamontowaną ceramiką sanitarną, a także z położonymi płytkami, panelami, zamontowanymi drzwiami wewnętrznymi i odmalowanymi ścianami. Reszta, a więc wyposażenie mieszkania w niezbędne sprzęty i urządzenie wnętrza, zależy od kupującego. Zdarza się jednak, że deweloper jest w stanie wyręczyć go także w tym zakresie.
– Nasi klienci dostają do wyboru cztery programy wykończenia. Dzięki temu każdy z nich może zdecydować na jakim poziomie zaawansowania chce odebrać mieszkanie. Jednym z nich jest program individual, w którym gwarantujemy kompleksowe wykończenie mieszkania wraz z aranżacją i doposażeniem wnętrza – mówi Magdalena Górzna-Jaromin z firmy deweloperskiej PBG Dom, budującej m.in. osiedle Dolina Potęgowska w południowej dzielnicy Gdańska, gdzie kupujący mogą skorzystać z oferty mieszkań „pod klucz”.

Wygoda i oszczędność czasu, to główne argumenty przemawiające za wyborem mieszkaniowych „gotowców”. Są jeszcze jednak także inne pozytywne aspekty. Po pierwsze, w takim przypadku cała odpowiedzialność za wykończenie wnętrz spoczywa na deweloperze - nie musimy się więc martwić tym, że wynajęty fachowiec nie jest aż tak kompetentny, jak nam się na początku wydawało. Po drugie, w ogólnym rozrachunku, takie rozwiązanie okazuje się tańsze. Wpływ na to ma podatek VAT na materiały budowlane, który w przypadku osób fizycznych wynosi 23 proc., natomiast dla dewelopera, to tylko 8 proc. Ważny jest także „pożyczkowy” punkt widzenia:
– W przypadku opcji „pod klucz” wykończenie mieszkania można sfinansować z kredytu hipotecznego, gdyż jest to wtedy element ceny mieszkania – wyjaśnia Magdalena Górzna-Jaromin.
Wybierając mieszkanie w standardzie „pod klucz”, oprócz czasu oszczędzamy więc także i pieniądze, które można przeznaczyć np. na zasłużony urlop.

Źródło: Informacja prasowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto