Remont dużego skrzyżowania we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu potrwają do grudnia

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Prace prowadzone będą w trybie weekendowym, późnym wieczorem lub w nocy. W rozładowaniu ewentualnych korków pomogą pracownicy firmy wykonującej remont. Przypomnijmy, że na ten weekend wypada Black Friday
Prace prowadzone będą w trybie weekendowym, późnym wieczorem lub w nocy. W rozładowaniu ewentualnych korków pomogą pracownicy firmy wykonującej remont. Przypomnijmy, że na ten weekend wypada Black Friday Pawel Relikowski / Polska Press
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpocznie w piątek (25 listopada) wymianę nawierzchni na części skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich, Hallera i Wiśniowej. Będą utrudnienia w ruchu.

Remont skrzyżowania w dwóch fazach

Zakres prac obejmuje usunięcie spękanej nawierzchni i ułożenie dwóch nowych warstw. Prace są przewidziane wyłącznie w trybie weekendowym, z podziałem na dwie fazy.

Faza pierwsza obejmuje prace po wschodniej stronie skrzyżowania (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca ruch do centrum, po stronie alei Wiśniowej). Robotnicy pojawią się tu już w piątek (25 listopada) o godzinie 22:00 oraz w nocy z 27 na 28 listopada. Przypomnijmy, że na ten weekend wypada Black Friday.

Faza druga dotyczyć będzie zachodniej strony (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca do Karkonoskiej, po stronie ul. Hallera), a jej realizacja odbędzie się 2 grudnia od godziny 22:00 i w nocy z 4 na 5 grudnia.

Zakres prac przewiduje:

  • zerwanie do głębokości 10 centymetrów spękanej, skorodowanej i wykruszonej nawierzchni jezdni poza obszarem torowiska,
  • ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego,
  • ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego,
  • wykonanie oznakowania poziomego.
Remont dużego skrzyżowania we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu potrwają do grudnia
ZDiUM Wrocław

- Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków zimą – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Weekendowe ograniczenia w ruchu

W trakcie prowadzenia prac sygnalizacja będzie działać w trybie awaryjnym. W rozładowaniu ewentualnych korków pomogą pracownicy firmy wykonującej remont. Na całym skrzyżowaniu zablokowane zostaną lewoskręty, a ruch zostanie częściowo ograniczony do jednego lub dwóch pasów. W tygodniu przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał normalnie.

Remont powinien zakończyć się w grudniu, ale warunkiem są odpowiednie warunki atmosferyczne.

Prace odbędą się tutaj:

SPRAWDŹ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak kupić używany samochód i nie dać się oszukać? Zobacz 3 sposoby NA

Materiał oryginalny: Remont dużego skrzyżowania we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu potrwają do grudnia - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie