Punktów brak

Wojciech Koerber
Katarzyna Mroczkowska (z lewej) i Joanna Koprowska zaczęły sezon od porażki.   FOT. MARCIN OSMAN
Katarzyna Mroczkowska (z lewej) i Joanna Koprowska zaczęły sezon od porażki. FOT. MARCIN OSMAN
Liga Siatkówki Kobiet Aluprof Bielsko-Biała – Dialog Gwardia 3:1. – Generalnie jesteśmy zadowolone z ugrania jednego seta – przyznała po meczu wrocławska kapitan Katarzyna Mroczkowska.

Liga Siatkówki Kobiet Aluprof Bielsko-Biała – Dialog Gwardia 3:1.
– Generalnie jesteśmy zadowolone z ugrania jednego seta – przyznała po meczu wrocławska kapitan Katarzyna Mroczkowska. Czy to faktycznie powód do radości?

Ekipa Rafała Błaszczyka nie była, rzecz jasna, faworytem wyjazdowego spotkania w Bielsku-Białej. Dlatego ugranie jednego seta ujmy wrocławiankom nie przynosi. Takiego wyniku można się było spodziewać. Trudno jednak być zadowolonym, skoro po pierwszej kolejce gwardzistki pozostają z zerowym dorobkiem w tabeli.

Bez Podolec
Przyjezdne rozpoczęły bardzo dobrze, prowadząc już 4:1. Przewaga zaczęła jednak szybko topnieć i kilka chwil później mieliśmy już remis 10:10. Później zawodniczki obu ekip posadziły swoich trenerów na huśtawce nastrojów. Bielszczanki wypracowały 5 punktów zaliczki (19:14), by za moment tylko remisować (22:22). To one jednak postawiły kropkę nad „i”. Po zmianie stron poszły za ciosem i rychło zrobiło się 2:0 w setach. W kolejnej partii drużyna Jacka Skroka prowadziła nawet 8:3, ale być może zbyt szybko uwierzyła w końcowy sukces. I za karę przegrała 19:25. Stany 7:3 oraz 20:12 w czwartej odsłonie oddają jednak przewagę bielszczanek.
Wśród gospodyń ani na moment nie zobaczyliśmy na boisku mistrzyni Europy sprzed trzech lat Anny Podolec oraz Edyty Kucharskiej (urazy). Gwardzistki natomiast wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanej libero Agnieszki Jagiełło (przepuklina kręgosłupa).
– Na pewno więcej się broniliśmy, niż atakowaliśmy, ale też wyprowadziliśmy kilka bardzo dobrych i skutecznych kontr. Wprowadziliśmy trochę zamieszania w szeregach BKS-u – mówił Rafał Błaszczyk. – Po naszej stronie było mnóstwo nerwowości, niewymuszonych błędów, nieskończonych ataków. Wygraliśmy tylko dzięki temu, że byliśmy chyba bardziej konsekwentni w tych ważnych momentach, gdzie zablokowaliśmy przeciwnika – mówił z kolei Jacek Skrok.

Przyjedzie Milewski
W niedzielę wrocławianki podejmą w Orbicie beniaminka z Gdańska, który przyjedzie z Małgorzatą Niemczyk-Wolską, Emilią Rejmus i Bereniką Tomsią. Opiekunem zespołu jest wrocławianin Leszek Milewski. •

BKS Aluprof Bielsko-Biała 3
Dialog Gwardia Wrocław 1
25:23, 25:19, 19:25, 25:20
BKS: Staniucha, Sadurek, Niedźwiecka, Jaszewska, Studzienna, Sipahioglu, Maj (libero) – Smak, Wojtowicz, Yaneva.
Gwardia: Rojkova, Mroczkowska, Szkudlarek, Haładyn, Barańska, Gomułka, Krzos (libero) – Koprowska, Wiśniewska, Lubera.

Inne mecze 1. kolejki: AZS AWF Poznań – Nafta-Gaz Piła 3:2 (26:24, 25:22, 22:25, 24:26, 15:11), Winiary Kalisz – Stal Mielec 3:1 (25:14, 15:25, 25:22, 25:18), AZS Białystok – Centrostal Bydgoszcz 1:3 (25:21, 15:25, 18:25, 18:25), Energa Gedania Gdańsk – Muszynianka Muszyna 1:3 (25:23, 22:25, 18:25, 17:25).
W następnej kolejce (9-10.12) grają: Dialog Gwardia – Gedania Gdańsk (niedziela, godz. 17, Orbita), Bielsko-biała – Białystok, Bydgoszcz – Mielec, Kalisz – Poznań, Piła – Muszyna.