Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przyszpitalny ogród na Brochowie? Pomysłów na parki jest w WBO znacznie więcej! Zdecydują mieszkańcy Wrocławia

Monika Fajge
Monika Fajge
Nowe parki i rozbudowa tych istniejących to bardzo popularne postulaty w tegorocznym budżecie obywatelskim we Wrocławiu
Nowe parki i rozbudowa tych istniejących to bardzo popularne postulaty w tegorocznym budżecie obywatelskim we Wrocławiu Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
„Zorganizowanie ogrodu wokół szpitala na Brochowie jako miejsce terapii i przestrzeni spotkań chorych z najbliższymi” – to jeden z projektów, który ma szansę zostać zrealizowany w mieście w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wrocławianie pragną parków i zieleni. Pokazali to w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego, bo pomysłów na parki jest znacznie więcej. Sprawdźcie! Głosowanie trwa do 10 października.

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście jest 167 projektów, z czego aż 66 – zostało zakwalifikowanych do kategorii zieleń/rekreacja.

O rewitalizację terenu wokół swojej placówki walczy też Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza przy ul. Warszawskiej, który posiada największy na Dolnym Śląsku oddział ginekologiczno-położniczy. W szpitalu działają m.in. sale porodów naturalnych.

“Drodzy mieszkańcy Brochowa oraz całego Wrocławia, zachęcamy do oddania głosu na projekt, dotyczący uporządkowanie zieleni oraz małej architektury w okolicach szpitala im. A. Falkiewicza. Chodzi o to, by przebywający tam pacjenci i ich rodziny czuli się komfortowo i mogli szybciej wrócić do zdrowia, nie tylko dzięki profesjonalnej pomocy medycznej, ale i poprzez spotkania z najbliższymi w przestrzeni ogrodu” – argumentuje placówka.

Opracowanie koncepcji projektu przestrzeni zielonej (ogrodu) wraz z elementami małej architektury wokół i na terenie szpitala ma kosztować 200 tys. złotych. Placówka oszacowała liczbę beneficjentów na 5 tys. osób miesięcznie. Skorzystają nie tylko mieszkańcy Brochowa, ale innych dzielnic Wrocławia – najbliżsi, przyjaciele i rodziny osób leczonych w oddziale ginekologii bądź geriatrii.

"O uzdrawiającej mocy ogrodów i zieleni wiemy od starożytności, ale współcześnie, w szczególności podczas pandemii, odkryliśmy ją na nowo. (…) zieleń wokół placówki leczniczej jest niezwykle istotna z powodu oddziaływania terapeutycznego przyrody. Stwarza dodatkowo przestrzeń do spotkań chorego z najbliższymi, co przyspiesza proces zdrowienia, a z pewnością poprawia jakość życia pacjenta" – czytamy w uzasadnieniu projektu, na który zagłosujecie TU.

Inne projekty dotyczące parków i ogrodów zgłoszone do WBO:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto