Polecamy

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ © Aneta Zurek
[4/8]

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ

Wprowadzanie i znoszenie obostrzeń początkowo miały być ściśle powiązane z danymi o siedmiodniowej średniej nowych zakażeń.

- Jeżeli średnia dzienna liczba potwierdzonych, nowych przypadków COVID-19 w ciągu siedmiu dni spadnie poniżej 19 tys., możliwy będzie powrót do obostrzeń wprowadzonych dla strefy czerwonej, jeżeli spadnie poniżej 10 tys. wrócimy do strefy żółtej - zapowiadał pod koniec listopada minister zdrowia. Stało się jednak inaczej.

28 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił tzw. "etap odpowiedzialności". Polega on na utrzymaniu większości ograniczeń, choć dane Ministerstwa Zdrowia wskazują na spadek zakażeń.

Czemu rząd wycofał się z zaproponowanego przez siebie wskaźnika zanim zdążył się do niego niego na dobre zastosować, nie wiadomo.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości jak mantrę powtarza "Dotrzymujemy słowa. Spełniamy obietnice". Liczne zapowiedzi o pomocy dla przedsiębiorców, a także społeczeństwa ze strony należących do tej partii polityków padały także w trakcie pandemii. Dodatki covidowe dla medyków, bon turystyczny dla wszystkich czy też luzowanie obostrzeń przy spadku poniżej 10 tys. zakażeń - to tylko niektóre z zapewnień PiS-u. Przyjrzeliśmy się obietnicom, o których partia Jarosława Kaczyńskiego zapomniała. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Najnowsze wiadomości

reklama