Polecamy

Przyłbice, które stosowane są dla zapewnienia ochrony przez koronawirusem, są nieskuteczne! Dlaczego? Oto dowody:PO DRUGIE- Koronawirus atakuje przez oczy
[3/9]

Przyłbice do wyrzucenia. Rząd zabrania stosowania, bo nie chronią przed koronawirusem

Przyłbice, które stosowane są dla zapewnienia ochrony przez koronawirusem, są nieskuteczne! Dlaczego? Oto dowody:

PO DRUGIE

- Koronawirus atakuje przez oczy. Jeśli na dłoni znajdują się wirusy, potarcie czy dotknięcie oka może spowodować ich wprowadzenie do organizmu i infekcję. Oczy są bowiem połączone z nosem kanałami łzowymi, więc zainfekowane łzy mogą dotrzeć do nosa — a nos (i usta) to z kolei wrota zakażenia dla COVID-19. Tą drogą wirus dostaje się do płuc, gdzie przede wszystkim wywołuje infekcję. Dlatego bezwzględnie unikajmy dotykania oczu, nosa i ust oraz często myjmy lub odkażajmy dłonie - przestrzega prof. Jerzy Szaflik, autorytet okulistyczny, szef Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” i Centrum Jaskry w Warszawie.


Zobacz dowody. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Choć dotychczas nawet Główny Inspektorat Sanitarny oprócz noszenia maseczek dopuszczał przyłbice, to Ministerstwo Zdrowia zakazało tego typu "ochrony". Przyłbica jest bowiem nieskuteczna. Liczne badania naukowe, eksperymenty, symulacje, a także przykłady z życia pokazują, że przyłbice są tylko wygodniejsze, ale niestety nie stanowią odpowiedniej bariery dla wirusa. Najlepiej, gdy np. pracujemy w sklepie, aptece itd. nosić przyłbicę razem z maseczką. Wtedy chroni ona dodatkowo nasze oczy przed przedostaniem się wirusa.

Najnowsze wiadomości

reklama