Przerwana seria - Jarosław Hampel utrzymał się w cyklu GP 2007

Zbigniew Próchniak
Duńczyk Nicki Pedersen wygrał żużlowe Grand Prix Polski w Bydgoszczy i tym samym przerwał serię zwycięstw Tomasza Golloba. Tytuł mistrza świata już wcześniej zapewnił sobie Australijczyk Jason Crump W ...

Jason Crump

W Bydgoszczy rozstrzygnęły się losy pozostałych medali – srebrny zdobył Hancock, a brązowy Nicki Pedersen.
Wprawdzie Gollobowi nie udało się wygrać w Bydgoszczy po raz piąty z rzędu, ale i tak stanął na trzecim stopniu podium. Nadspodziewanie dobrze spisywał się jeżdżący z dziką kartą Wiesław Jaguś, który wystartuje w GP 2007 dzięki zwycięstwu w Wielkim Finale eliminacji.
Dobry występ w GP Polski zapewnił Gollobowi ósme miejsce w klasyfikacji końcowej MŚ, dzięki czemu zyskał prawo startu w GP 2007. Wprawdzie wcześniej zapowiadał koniec przygody z GP, ale chyba zmieni zdanie. – Po zakończeniu sezonu muszę zastanowić się, czy nadal będę startować w Grand Prix. Czas biegnie, lat przybywa, a młodzież naciska. Średnia wieku w tym gronie to 24-26 lat. Chyba jednak wystartuję – powiedział Gollob.
Jeździec Atlasa Jarosław Hampel tym razem wypadł i zajął dziewiątą pozycję. Mimo to pozostanie wśród stałych uczestników cyklu GP, ponieważ sklasyfikowany na szóstej pozycji Duńczyk Hans Andersen już wcześniej wywalczył miejsce w GP 2007, zajmując trzecie miejsce w Wielkim Finale eliminacji (oprócz Jagusia i Andersena, awansował także Norweg Rune Holta).
– Najważniejsze, że nadal będę startował w Grand Prix. Z występu na bydgoskim torze zupełnie nie jestem zadowolony. Bardzo liczyłem, że wystąpię w finale, aby zaakcentować pozostanie w gronie najlepszych żużlowców – powiedział nieco zawiedziony Jarosław Hampel. – Poza wszystkim, aby równać się z najlepszymi, muszę jeszcze dużo się uczyć. Już po zakończeniu sezonu biorę się ostro do pracy – zapowiada zawodnik WTS-u.
Największym przegranym w GP jest niewątpliwie Piotr Protasiewicz. – Przyznam się, że trochę mi ulżyło. Skończył się sezon, w którym przez 10 turniejów wlokłem się w ogonie. Zimą muszę zrobić rachunek sumienia. Zastanowić się, gdzie tkwiła przyczyna niepowodzeń – powiedział były żużlowiec wrocławskiego Atlasa.
Tak więc w przyszłorocznym cyklu GP wystartuje trzech reprezentantów Polski. Organizatorom mistrzostw pozostają jeszcze do rozdysponowania cztery dzikie karty, ale trudno liczyć, aby jedną z nich przyznano Polakowi.