Przełamały się

Dariusz Szarmach
GDAŃSK Siatkarki ZEC ESV Gwardii wygrały w Gdańsku z Gedanią 3:0. Tym samym wrocławianki przełamały passę czterech wyjazdowych porażek z kolei. Ostatni raz podopieczne trenera Jacka Grabowskiego wygrały w obcej sali ...

GDAŃSK Siatkarki ZEC ESV Gwardii wygrały w Gdańsku z Gedanią 3:0. Tym samym wrocławianki przełamały passę czterech wyjazdowych porażek z kolei.

Ostatni raz podopieczne trenera Jacka Grabowskiego wygrały w obcej sali 16 listopada (w Krakowie z Wisłą). Tym razem gwardzistki od początku meczu przeważały nad rywalkami. Przed drugą przerwą techniczną prowadziły 16:13. Od tego momentu zdobyły cztery punkty z rzędu (skuteczna była Katarzyna Wieliczko), a następnie wygrały partię do 20. W drugim secie początkowo miejscowe prowadziły 8:6. Później dzięki dobrej grze w bloku Natalii Bamber i Katarzyny Mroczkowskiej oraz efektownym obronom Agnieszki Jagiełło gwardzistki wypracowały sobie pewną przewagę i ostatecznie triumfowały do 19. Trzeci set był wyrównany. Jednak od stanu 17:`9 dominowała już Gwardia, wygrywając do 21. - W Gdańsku cały nasz zespół zagrał z olbrzymią determinacją i to przyniosło nam zwycięstwo - podsumował trener Grabowski.