Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola we Wrocławiu w roku szkolnym 2024/2025. Zobacz, gdzie możesz je znaleźć

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Lista przedszkoli we Wrocławiu. Gdzie zapisać dziecko?
Lista przedszkoli we Wrocławiu. Gdzie zapisać dziecko? DGLimages
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. Aby to zrobić możesz zapisać je do jednego z przedszkoli we Wrocławiu. Zobacz dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria są w nich brane pod uwagę oraz jak wielce istotne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku dziecko może isć do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach możliwe jest, że ma ukończone 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio placówka.

Kiedy przeprowadzane są procesy rekrutacyjne do przedszkoli we Wrocławiu?

Rekrutacje do przedszkoli zaczynają się zwykle w pierwszych miesiącach roku, w lutym i marcu. Zależy to od konkretnej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne zasady rekrutacji. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą wyglądać inaczej.

Jak wyglądają zasady rekrutacji i gdzie można je znaleźć?

Przedszkola niepubliczne we Wrocławiu działają zgodnie z przepisami, które są określone w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które uczęszczały do konkretnej placówki wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę okoliczności takie, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej lub bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe bądź w starej formie, a więc złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych we Wrocławiu uzyskasz na ich stronach, a także na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego Twoje dziecko powinno iść do przedszkola we Wrocławiu?

Nauka w przedszkolu jest wielce ważna w rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, maluch uczęszczając do przedszkola nabiera umiejętności funkcjonowania w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i związanym z emocjami. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, ubierać się, jeść, grać w piłkę, rysować. Zabawa w grupie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola we Wrocławiu

Zajrzyj do poniższych wizytówek przedszkoli. Wybierz to, które spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj firmę
Wrocław, Budziszyńska 37A
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola we Wrocławiu

To warto wiedzieć

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto