Protest na koniec rundy

Marcin Kalita
Piłka nożna: Wisła Kraków mistrzem jesieni. Ostatnią kolejkę ligową w tym roku piłkarze ekstraklasy uznali za znakomity moment do zaprotestowania przeciwko przepisom Polskiego Związku Piłki Nożnej umożliwiającym ...

Piłka nożna: Wisła Kraków mistrzem jesieni.

Ostatnią kolejkę ligową w tym roku piłkarze ekstraklasy uznali za znakomity moment do zaprotestowania przeciwko przepisom Polskiego Związku Piłki Nożnej umożliwiającym obniżanie przez kluby wysokości kontraktów. Podczas większości meczów przez pierwsze dwie, trzy minuty futboliści zamiast grać bawili się piłką podając ją sobie nawzajem.

Legia Warszawa - Katowice 1:0 (Dudek 7). Katowiczanie wydają się być zastraszeni powtarzającymi się informacjami o szykującej się w ich klubie „rewolucji kadrowej”. W Warszawie zagrali bojaźliwie i słabo.
Wisła Płock - Odra Wodzisław 2:0 (Jeleń 28 i 90). Znów popis odkrycia roku - Ireneusza Jelenia. Warto przypomnieć, że Jeleń to jedyny piłkarz naszej młodzieżówki, do którego nie było pretensji po klęsce z Białorusią.
Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0 (Buśkiewicz 54). Górnik udanie kończy rundę jesienną - trzecim z rzędu zwycięstwem.

Groclin Grodzisk - Widzew Łódź 2:0 (Wieszczycki 48 z karnego, Piechniak 60). Nie był to wielki mecz Groclinu, ale zwycięstwo i tak jak najbardziej zasłużone.
Górnik Polkowice - Świt Nowy Dwór 1:0 (Jamróz 95 z karnego; czerwone kartki: Szeremet ze Świtu - 90 min., Pilch z Górnika - 97 min.). Sędzia uznał, że liczne przerwy w grze, a także kontuzja bramkarza Świtu dają prawo do przedłużenia meczu o całe 10 minut. W tym właśnie czasie zdarzyło się najwięcej - gol dla gospodarzy ze słusznie podyktowanego karnego, a także dwie czerwone kartki.
Wisła Kraków - Lech Poznań 4:2 (Gorawski 4 i 60, Frankowski 43, Stolarczyk 45 - Nawrocik 22, Kaliszan 75). Wisła nie dała Lechowi żadnych szans na nawiązanie skutecznej walki. Trenerowi Henrykowi Kasperczakowi przybyło jednak dodatkowe zmartwienie - poważną kontuzję odniósł Mariusz Jop.

14. Świt 13 4 7-26

Czołówka tabeli strzelców: 12 goli - Żurawski (Wisła), 10 - Reiss (Lech), 9 - Svitlica (Legia).