Prof. Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, wśród najlepszych naukowców świata

Monika Fajge
Monika Fajge
Pawel Relikowski / Polska Press
Udostępnij:
Prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i dyrektor Instytutu Chorób Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego znalazł się w rankingu Top Medicine Scientists - prestiżowym zestawieniu najlepszych naukowców z całego świata.

Ranking przygotował Research.com. W przypadku medycyny pod lupę wzięto profile ponad 65 tys. 700 naukowców. Na listę trafiło w sumie 20 naukowców-medyków z naszego kraju. Prof. Ponikowski uplasował się na pierwszym miejscu wśród kolegów po fachu z Polski. W rankingu światowym był 949.

- Na moją pozycję, bez wątpienia, wpływ miała wieloletnia współpraca z przyjaciółmi z kilku zagranicznych ośrodków. Zaczęła się przed 30 laty, podczas wspólnej pracy w jednym z najbardziej znanych ośrodków kardiologicznych Royal Brompton Hospital w Londynie - mówi prof. Ponikowski.

- Stałe kontakty, wspólne projekty badawcze, wymiana doświadczeń i możliwość wzajemnej inspiracji, to według mnie kluczowe elementy konieczne do prowadzenia badań naukowych, zwłaszcza w obszarze medycyny. Dziś potencjał kliniczny i badawczy Instytutu Chorób Serca USK pozwala nam brać udział, także w roli lidera, w wielu nowatorskich programach naukowych o globalnym zasięgu - dodaje profesor.

W rankingu przygotowanym przez Research.com uwzględniono dane dotyczące Indeksu Hirscha (miernik wprowadzony w 2005 r., mający w zamierzeniu wykazywać znaczenie wszystkich prac naukowych danego autora, charakteryzując jego całkowity dorobek), cytowań oraz liczby publikacji naukowych w latach 2014- 2021.

To nie pierwszy sukces prof. Ponikowskiego na arenie międzynarodowej

Pod koniec ubiegłego roku (2021) prof. Piotr Ponikowski, po raz siódmy z rzędu, znalazł się w prestiżowym zestawieniu najczęściej cytowanych naukowców świata. Highly Cited Researchers w 2021 roku uwzględniło 6602 osoby, w tym 6 z Polski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec tygodnia pod znakiem rekordowych temperatur

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie