Problemy z ogrzewaniem we Wrocławiu. Tysiące mieszkańców z zimnymi kaloryferami?

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Problemy z dostępem do ciepła może mieć tysiące wrocławian. Ta sytuacja potrwa aż do piątkowego wieczora (do 30 września, do godz. 22). Zdjęcie ilustracyjne

PRZEJDŹ DALEJ, BY SPRAWDZIĆ PRZERWY W DOSTAWACH CIEPŁA W KOLEJNYCH DNIACH - DOKŁADNE ADRESY WE WROCŁAWIU
Problemy z dostępem do ciepła może mieć tysiące wrocławian. Ta sytuacja potrwa aż do piątkowego wieczora (do 30 września, do godz. 22). Zdjęcie ilustracyjne PRZEJDŹ DALEJ, BY SPRAWDZIĆ PRZERWY W DOSTAWACH CIEPŁA W KOLEJNYCH DNIACH - DOKŁADNE ADRESY WE WROCŁAWIU Tomasz Bolt/Polskapresse
Aż do końca tego tygodnia dziesiątki tysięcy wrocławian mogą mieć problemy z brakiem ogrzewania z miejskiej sieci. Dlaczego? Spółka dostarczająca ciepło we Wrocławiu informuje, że Elektrociepłownia Czechnica wykonuje prace konieczne przed sezonem grzewczym. Kto będzie miał w najbliższych dniach zimne kaloryfery? Przeczytajcie poniżej.

Spółka Fortum nie podała precyzyjnych lokalizacji, gdzie dokładnie pojawią się problemy. W swoim najnowszym komunikacie, określiła natomiast, że problem będzie dotyczył mieszkańców z dzielnic znajdujących się na południu i wschodzie Wrocławia. Zapewne chodzi tutaj o takie osiedla jak:

  • Księże Małe i Księże Wielkie
  • Brochów
  • Wojszyce
  • Ołtaszyn
  • Partynice

czyli szeroko rozumianą dzielnicę Krzyki

Spółka poinformowała, że prowadzone prace mogą spowodować zakłócenia w dostawach ciepła do odbiorców mieszkających właśnie w tych rejonach miasta. Przewidywany termin zakończenia prac to 30 wrzesień (najbliższy piątek) godz. 22.00.

Jak tłumaczony jest powód tych utrudnień, w sytuacji, gdy temperatura nocami spada już poniżej 10 stopni Celsjusza (najbliższej nocy we Wrocławiu prognozowanych jest tylko 7 stopni na plusie)?

- W związku wykonywaniem przez Elektrociepłownię Czechnica koniecznych przed sezonem grzewczym prac na zasobach własnych, zaistniała konieczność przełączenia obszaru dotychczas grzanego z tej elektrociepłowni na ogrzewanie z EC Wrocław - informuje Fortum. - Za utrudnienia przepraszamy - dodaje, nie wyjaśniając czy tych prac nie można było przeprowadzić wcześniej, np. miesiąc temu, gdy zimne kaloryfery nie byłyby dla nikogo problemem.

Ponadto Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja wyjaśnia że w dniach 26 – 30.09.22 prowadzone są prace związane z wpięciem do sieci ciepłowniczej przyłącza nowej elektrociepłowni budowanej w Siechnicach. W związku z tym mogą wystąpić zakłócenia w dostawie ciepła do odbiorców we wschodnich i południowych dzielnicach Wrocławia.

O NOWEJ ELEKTROCIEPŁOWNI CZYTAJ WIĘCEJ W TEKŚCIE PONIŻEJ:

- Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Robimy wszystko, by prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Nowoczesna elektrociepłownia gazowa, która powstanie w Siechnicach, zastępując obecnie funkcjonującą elektrociepłownię węglową, zapewni bezpieczeństwo oraz ciągłość dostaw ciepła i energii elektrycznej, przynosząc znaczące efekty ekologiczne w postaci czystego powietrza - informuje Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja.

Ale to nie koniec kłopotów z miejskim ogrzewaniem we Wrocławiu. W najbliższych dniach ciepła nie będzie także w wielu innych lokalizacjach w mieście. Sprawdź szczegóły, dokładne adresy, na kolejnych slajdach - kliknij poniżej

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - M. Maląg o najnowszych danych dotyczących bezrobocia

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie