Radni Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod petycją do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka w sprawie likwidacji buspasa na ulicy Grabiszyńskiej. Przeczytajcie, dlaczego!

Na ulicy Grabiszyńskiej pojawił się też billboard nakłaniający mieszkańców Wrocławia do udziału w akcji. Podpisy można składać online.

- Nie jest to sprzeciw wobec buspasów w ogóle, ale sprzeciw wobec polityki tworzenia buspasów kosztem istniejących pasów ruchu - tłumaczy Michał Kurczewski, szef klubu radnych PiS. - Buspas na ulicy Grabiszyńskiej uznajemy za wyjątkowo szkodliwy. Koszty tego rozwiązania są dla wielu wrocławian bardzo dotkliwe. Wielu mieszkańców naszego miasta musi korzystać z aut - argumentuje.


Kurczewski dodaje, że jeżeli prezydent Wrocławia dobuduje dodatkowe pasy ruchu na ulicy Grabiszyńskiej, wtedy buspas może wrócić, gdyż będzie neutralny dla obecnego układu komunikacyjnego w tym rejonie. - Stan, w którym mamy do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu na znacznej części ulicy Grabiszyńskiej jest nie do zaakceptowania - dodaje radny.

Petycję można podpisać TUTAJ

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!