Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 25.02.2024 z całego tygodnia w Bystrzycy Kłodzkiej. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bystrzycy Kłodzkiej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.02 a 24.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zdążyła pogodzić się z nim przed śmiercią. Matka Tomasza Komendy wiele wycierpiała. Syn odwrócił się od niej i od rodziny”?

Przegląd tygodnia: Bystrzyca Kłodzka, 25.02.2024. 18.02 - 24.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zdążyła pogodzić się z nim przed śmiercią. Matka Tomasza Komendy wiele wycierpiała. Syn odwrócił się od niej i od rodziny

Zmarł Tomasz Komenda, który chorował na nowotwór. Niesłusznie skazany mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat. Zarówno przez cały ten czas, jak i po wyjściu na wolność miał wsparcie swojej matki Teresy Klemańskiej, jednak ich relacje z czasem się skomplikowały.

📢 Łuna ognia między Wrocławiem a Doliną Baryczy. Widać ją z odległości 30 km. Co tak świeci w nocy?

Kierowcy jadący wieczorem z Wrocławia do Trzebnicy przecierają oczy ze zdumienia. Nad całą Doliną Baryczy unosi się wielka, ognista łuna. Okazuje się, że w Wierzchowicach pod Miliczem trwa spalanie techniczne gazu. Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice jest jednym z siedmiu największych w kraju obiektów tego typu. Jako magazyn wykorzystuje dawne złoże gazu ziemnego. Łuna ognia jest widziana w promieniu 30 km od Wierzchowic.

📢 "Twoja kamera jest wyłączona" - oto dlaczego nie powinieneś jej wyłączać

Wraz z pojawieniem się pracy hybrydowej w ostatnich latach, zmieniły się zasady obowiązujące w biznesie. Spotkania online zastąpiły strój biznesowy i uścisk dłoni kompetencjami cyfrowymi i wirtualnym "co słychać?". Jednak spotkania online nie wyeliminowały całkowicie poczucia profesjonalizmu, nawet jeśli noszenie spodni przestało być koniecznością. Okazuje się, że włączone wideo ma wpływ na to, jak bardzo profesjonalnie prezentujemy się podczas spotkań online, ale to czy i kiedy włączamy wideo może zależeć od tego, na jakim etapie kariery się znajdujemy. Jeśli więc zastanawiasz się, jak twoi koledzy mogą cię postrzegać na podstawie twoich zwyczajów związanych z wideo, przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.02.2024: 18.02-24.02.2024 Bystrzyca Kłodzka: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bystrzycy Kłodzkiej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory wójta gminy. Realizuje uchwały rady gminy i zarządza bieżącymi sprawami publicznymi

Wybory wójta gminy to kluczowy moment, który decyduje o kierunkach rozwoju lokalnych społeczności. Wójt, jako organ wykonawczy gminy, pełni odpowiedzialność za realizację uchwał rady gminy i zarządzanie bieżącymi sprawami publicznymi. Proces wyborczy wójta jest bezpośredni i odbywa się w ramach głosowania tajnego, co zapewnia demokratyczny i transparentny wybór lidera. W niniejszym artykule skupimy się na przedstawieniu informacji, które pomogą zrozumieć, kto może kandydować na wójta, jak zgłaszać swoją kandydaturę oraz jakie zadania czekają na wójta po wyborze.

📢 Wybory do rady gminy. Fundament samorządności lokalnej

Wybory do rady gminy to fundament samorządności lokalnej, pozwalający mieszkańcom na realny wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. W Polsce, wybory te charakteryzują się powszechnością, co oznacza, że prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni obywatele zamieszkujący dany obszar. Równość wyborów gwarantuje, że każdy głos ma tę samą wartość, co podkreśla demokratyczny charakter procesu wyborczego. Bezpośredniość oznacza, że wyborcy osobiście wybierają swoich przedstawicieli, a tajność głosowania zapewnia wolność wyboru bez obaw o naciski czy konsekwencje. Te zasady są kluczowe dla zachowania poprawności procesu wyborczego i zaufania publicznego do instytucji samorządowych.

📢 Wybory burmistrza miasta: proces wyborczy, kwalifikacje i rola w lokalnej społeczności

W polskim samorządzie terytorialnym wybory burmistrza miasta to istotne wydarzenie wyznaczające kierunek polityki lokalnej i jakość życia społeczności. Jako jednoosobowy organ wykonawczy burmistrz odgrywa kluczową rolę w bieżącym zarządzaniu miastem. Niniejszy artykuł przybliża kwestie takie jak procedura zgłaszania kandydatur, proces wyborczy czy zadania, jakie czekają na wybranego burmistrza. Przedstawia, jak udział mieszkańców kształtuje lokalną demokrację i dlaczego wybory burmistrza są jednym z centralnych punktów wyborów samorządowych. Oto informacje na temat tego demokratycznego procesu, który bezpośrednio wpływa na rozwój społeczności na szczeblu lokalnym.

📢 Wybory rady powiatu. Głos mieszkańców na forum powiatu

Radni powiatu odgrywają istotną rolę w samorządzie terytorialnym, będąc głosem mieszkańców i ich reprezentantami w organach powiatowych. Wybory radnych powiatu to ważne wydarzenie, które decyduje o kształcie lokalnej polityki i wpływa na rozwój regionu. Radni powiatu mają za zadanie nie tylko uchwalać ważne decyzje dotyczące zarządzania powiatem, ale również dbać o interesy mieszkańców, reagować na ich potrzeby i inicjować zmiany. Proces wyborczy radnych powiatu jest więc kluczowy dla demokracji lokalnej i ma bezpośredni wpływ na jakość życia społeczności.

📢 Wybory zarządu województwa i marszałka województwa

Samorząd województwa jest kluczowym elementem administracyjnym w Polsce, który zarządza sprawami regionu na poziomie wyższym niż gmina czy powiat. Centralną postacią w tej strukturze jest marszałek województwa, przewodniczący zarządu województwa, który jest odpowiednikiem premiera rządu na skalę regionalną. Stanowisko marszałka województwa zostało utworzone w wyniku reformy administracyjnej kraju w 1998 roku, co stało się kamieniem milowym w rozwoju polskiej samorządności i decentralizacji władzy.

📢 Wybory samorządowe 2024. Jak wybiera się prezydenta miasta?

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się w kwietniu 2024 roku. Obywatele wskazywać będą swoich kandydatów do rad miast, sejmików województwa, ale też organ wykonawczy. W gminie jest to wójt, w małych miastach burmistrz, a w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców prezydent. Jak przebiega procedura wyboru prezydenta, burmistrza i wójta w wyborach samorządowych w Polsce?

📢 Wybory samorządowe 2024. Wszystko co musisz wiedzieć. Sprawdź ordynację wyborczą

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się w kwietniu 2024 roku. Premier podał daty: 7 i 21 kwietnia 2024 r. Zanim udamy się do urn, warto zapoznać się z podstawowymi prawami, jakie obowiązują w trakcie wyborów. Zachęcamy do zapoznania się z ordynacją wyborczą.

📢 Uwaga. Duże utrudnienia na ważnych drogach Dolnego Śląska. Rolnicy blokują ruch na autostradzie A4 i ekspresówce

Od czwartku, 15 lutego zaostrzyły się na Dolnym Śląsku protesty rolników. Najpierw przyjechali do Wrocławia i zebrali się przed budynkami Komisji Europejskiej, Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego. A ich przejazd utrudniał ruch. Dzisiaj, (20 lutego) postanowili protestować w regionie i w ten sposób zablokować najważniejsze drogi w województwie dolnośląskim. Utrudnienia i blokady są na autostradzie A4, na drodze ekspresowej S5 i drodze krajowej numer 3 i 8.

📢 Mapa online protestów rolników w dniu 20 lutego 2024 roku. Sprawdź gdzie będą blokady

100 blokad i nawet 30 tysięcy ciągników na ulicach całej Polski.. Ogólnopolski protest rolników we wtorek 20 lutego 2024 r. spowoduje duże utrudnienia w ruchu w całym kraju.

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

📢 Witaj zboczeńcu, zapłać to cię nie wydam. Nowa metoda oszustów internetowych

Internetowi oszuści wciąż zaskakują swoją kreatywnością. Dostaliśmy od naszego czytelnika informację, że pojawiła się nowa metoda na wyłudzenie niemałych pieniędzy.

📢 Przegląd prasy z tygodnia 18.02.2024. Co działo się w Bystrzycy Kłodzkiej. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bystrzycy Kłodzkiej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.02 a 17.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zieleniec: miejsce pełne atrakcji na każdą pogodę. Jakie miejsca poza stokiem warto odwiedzić podczas pobytu?”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bystrzycaklodzka.naszemiasto.pl Nasze Miasto