Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaj historię Wrocławia!

Patrycja Fornalik
Aktorzy Teatru na Bruku w zabawny sposób przedstawiają historię Wrocławia. Ich spektakl świetna okazja do poznania dziejów stolicy Dolnego Śląska i okazja do zastanowienia się nad tym, czy znamy historię naszego miasta. Przedstawienie miało się odbyć 3 sierpnia wieczorem, na Pergoli przy Hali Stulecia, ale ze względu na złą pogodę, przedstawienie zostało przeniesione na inny termin (na razie nie wiadomo kiedy się odbędzie).

O pomysł przedstawienia historii Wrocławia w plenerze i na wesoło zapytaliśmy Bogdana Michalewskiego, założyciela Teatru na Bruku.

- Takie miasto jak Wrocław jest wyjątkowe poprzez swoją wielokulturowość. Mimo wyjątkowości nie doczekało się jeszcze przedstawienia ani filmu dotyczącego jego historii. 1000 lat to dużo, dlatego zdecydowaliśmy się podzielić to na części. Pierwsza, która dziś zostanie przedstawiona to 300 lat historii Śląska i Wrocławia związane z panowaniem Piastów. Przez tę dynastię prezentowana jest też część historii Polski. Chcemy, żeby trafiło to zwłaszcza do młodych ludzi, dlatego prezentujemy historię na wesoło i angażujemy w tworzenie spektaklu także widzów. To zabawne i interaktywne przedstawienie, pulsujące wspólną energią aktorów i widowni - mówi Michalewski.

O opinię o tym przedsięwzięciu zapytaliśmy Macieja Laskowskiego, przewodnika po Wrocławiu, który spektakl uważa za trafiony pomysł i słuszną ideę. - Wielu wrocławian zna dobrze historię Polski lub innych krajów, zwłaszcza europejskich, a z historią Wrocławia czasami mają problemy. Takie przedstawienie, i to jeszcze na wesoło, to dobry sposób na naukę historii mieszkańców naszego miasta.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ W NASZYM SERWISIE

Historia Wrocławia i Dolnego Śląska na wesoło to cykl interaktywnych spektakli plenerowych – historia Polski na wesoło, od Piasta po dziś dzień w konwencji niemego kina, opatrzone dowcipnym komentarzem. Historia została podzielona na 6 części: Piastowie, Za Czecha (premiera – w Strefie Kibica, 16 czerwca – w dniu meczu Polska – Czechy), Habsburgowie, czas wojen, „demokracja” socjalistyczna oraz czasy współczesne. Na razie prezentowane są dwie pierwsze części.

WIĘCEJ O DZISIEJSZYM SPEKTAKLU PRZECZYTASZ W KALENDARZU IMPREZ

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto