Polskie siatkarki w rezerwowym składzie rozgromiły Kenijki

Wojciech Koerber
58 minut potrzebowały polskie siatkarki, by w piątej kolejce Pucharu Świata pokonać Kenię. Żaden to jednak powód do dumy, patrząc na statystyki naszych wczorajszych rywalek.

58 minut potrzebowały polskie siatkarki, by w piątej kolejce Pucharu Świata pokonać Kenię. Żaden to jednak powód do dumy, patrząc na statystyki naszych wczorajszych rywalek. W pięciu meczach nie wygrały nawet seta, a bilans ich małych punktów mówi wiele (206:375).
Wyjść z dziesięciu punktów - oto cel, który przyświeca Kenijkom przed każdą kolejną partią. W Japonii już trzykrotnie tego planu nie zrealizowały, przegrywając 7:25 z Brazylią oraz po 9:25 z Peru i USA. Dwukrotnie szarpnęły się za to na 20-punktową zdobycz, "napędzając stracha" Kubankom i Amerykankom.
Jedno jest pewne - podczas japońskiego PŚ żaden mecz z udziałem Kenijek nie zakończy się siatkarskim rekordem świata, gdy chodzi o długość rozgrywania jednego seta. A właśnie taki padł kilka dni temu w lidze greckiej mężczyzn podczas spotkania AEK Ateny - PAOK Saloniki. Jedna z partii trwała tam 57 min (zaledwie 60 s krócej niż cała potyczka Polska - Kenia) i zakończyła się wynikiem 54:52 dla gości.
Wracając do Polek. Trener Marco Bonitta dał wczoraj odpocząć Małgorzacie Glince-Mogentale i Annie Podolec, a Katarzyna Skowrońska-Dolata i Eleonora Dziękiewicz pojawiały się na boisku epizodycznie. Pohasały sobie za to rezerwowe: Milena Rosner (10 pkt), Klaudia Kaczorowska (13 pkt) i Agnieszka Bednarek (10 pkt).
Dziś dzień przerwy. Dla kibiców, bo drużyny czekają męczące podróże. Polki udają się teraz do Sapporo, gdzie zmierzą się kolejno z Włoszkami (piątek), Japonkami (sobota) i Serbkami (niedziela).

Puchar Świata 2007
Kenia - Polska 0:3 (12:25, 10:25, 15:25), Korea Płd. - Tajlandia 3:0 (25:21, 25:20, 25:21), Dominikana - Serbia 0:3 (22:25, 14:25, 23:25), Kuba - Peru 3:0 (29:27, 25:19, 25:13), Japonia - Włochy 0:3 (18:25, 19:25, 14:25), Brazylia - USA 2:3 (25:17, 25:16, 21:25, 23:25, 9:15)

1. Włochy 5 10 404:289 15:2
2. USA 5 10 442:386 15:5
3. Brazylia 5 9 431:335 14:5
4. Serbia 5 9 426:397 14:5
5. Kuba 5 8 460:424 13:8
6. Japonia 5 8 386:374 10:7
7. Polska 5 7 400:360 9:9
8. Korea Płd. 5 7 374:396 7:10